Tragedija u Argentini; u prometnoj nesreći poginuo 26-godišnji olimpijac

27.02.2020 u 17:23

U ljeto je trebao sudjelovati na svojim trećim olimpijskim igrama, u Tokiju. No, sudbina je htjela drugačije, te je 26-godišnji Braian Toledo, u prometnoj nesreći, zabivši se svojim motociklom u automobil, izgubio život

Braian Toledo, argentinski atletičar koji se bavio bacanjem koplja, poginuo je u blizini Marcoz Paza, grada oko 30 milja zapadno od Buenos Airesa, kako prenose argentinski mediji.

Toledo je osvojio srebrnu medalju na svjetskom juniorskom prvenstvu 2012. godine, a iste je godine zauzeo 30. mjesto na olimpijskim igrama u Londonu.

Nastupio je i četiri godine kasnije u Rio de Janeiru izborivši plasman u finale, postavši prvi Argentinac kojem je to uspjelo nakon Ricarda Hebera 1952. u Helsinkiju.

Toledo je u Riju osvojio deseto mjesto, a trebao je nastupiti i na OI u Tokiju ove godine.

'Izgubili smo sjajnu osobu, izvanrednog sportaša, poniznog, velikodušnog, koji uvijek podržava druge', rekao je Gerardo Werthein, predsjednik Argentinskog olimpijskog odbora.

'Jako će nam nedostajati. Molit ćemo se za njega. Izražavam sućut cijeloj obitelji u ovom tužnom trenutku', dodao je.