engleska liga

'Topnici' su 'čekićarima' utrpali čak šest komada za jedan od najtežih poraza u povijesti kluba

11.02.2024 u 18:00

U susretu 24. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na gostovanju deklasirao gradskog suparnika West Ham čak 6-0

West Ham je time izjednačio najteži domaći ligaški poraz, a Arsenal izjednačio najveću ligašku gostujuću pobjedu.

'Topnici' su već u prvom poluvremenu zabili četiri gola i to u razmaku od 32. do 45. minute, a golijadu su nastavili i u nastavku s još dva gola.

West Hamov menadžer David Moyes je drugi put u karijeri primio čak šest golova u jednom domaćem ligaškom ogledu. Prvi put mu se to dogodilo na klupi Evertona, također protiv Arsenala, koji je u rujnu 2009. pobijedio 6-1.

Strijelci za Arsenal bili su William Saliba (32), Bukayo Saka (41-11m, 63), Gabriel Magalhaes (44), Leandro Trossard (45+2) i Declan Rice (65).

Večeras se još sastaju Aston Villa i Manchester United, dok će u ponedjeljak igrati Crystal Palace i Chelsea.

Na ljestvici vodi Liverpool s 54 boda, dok Manchester City i Arsenal imaju po 52 boda.