ENDESA LIGA

Tomić odličan u gostujućoj pobjedi Barcelone

02.03.2014 u 15:36

Nakon što je tijekom ovog tjedna bio MVP 8. kola Top 16 faze Eurolige, hrvatski centar košarkaša Barcelone Ante Tomić odigrao je vrlo značajnu ulogu u gostujućoj pobjedi u Malagi kod Unicaje 74-69 u ogledu 21. kola španjolskog prvenstva…

Brad Oleson bio je s 11 koševa najbolji strijelac katalonske momčadi, ali je Ante Tomić po valorizacijskom indeksu (19) odigrao najbolju partiju u dresu Barce. U 24 minute igre postigao je 8 koševa uz 8 skokova i 3 asistencije. Šutirao je 3-4 iz igre i 2-4 iz slobodnih bacanja.

Damjan Rudež nije imao svoj dan u gostujućoj pobjedi njegove Zaragoze kod Fuenlabrade 81-72. Postigao je samo 4 koša u 23 minute igre. Podgodio je dvije od tri lopte za dva poena, ali je zakazao tamo gdje je inače vrlo jak, u tricama. Promašio je svih pet. Upisao je jednu asistenciju.

Real Madrid zadržao je maksimalni učinak, u 21. ligaškom nastupu uknjižio je 21. pobjedu, iako je kao domaćin zaostajao za 5 koševa razlike nakon tri četvrtine protiv Iberostar Tenerifa. No, zadnjih 10 minuta su 'kraljevi' dobili s 33-17, pa su na kraju pobijedili 87-76.