TREĆA POBJEDA

Švicarka Gut neuhvatljiva za konkurenciju

30.11.2013 u 20:29

Švicarska skijašica Lara Gut (22) nezaustavljiva je ove sezone. U četvrtoj je utrci Svjetskog kupa, super G-u u Beaver Creeku, došla i do treće pobjede

Gut je na početku sezone slavila u veleslalomu u Söldenu, ovaj je petak bila najbrža u spustu u Beaver Creeku, a dan kasnije je i u super G-u zauzela najvišu stepenicu pobjedničkog postolja.

Stazu u američkom skijalištu Gut je svladala u vremenu 1:18.42, deklasiravši svu konkurenciju. Najbliža joj je bila Austrijanka Elisabeth Görgl koja je zaostala 90 stotinki, a dodatne dvije stotinke sporija je bila još jedna austrijska uzdanica - Anna Fenninger. Za Gut je ovo šesta pobjeda u karijeri u Svjetskom kupu.

Još je jednom razočarala prošle sezone nedodirljiva Tina Maze, zauzela je tek 15. mjesto s više od dvije sekunde zaostatka za pobjednicom. Slovence je ipak utješila Ilka Štuhec koja je iznenađujuće osvojila peto mjesto.