serie a

Strinić bolji od Mandže, Benevento srušio 86 godina star rekord Uniteda

19.11.2017 u 18:18

U susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Sampdorija je u Genoi pobijedila Juventus 3:2 ostvarivši tako prvu pobjedu u međusobnim susretima nakon više od četiri godine...

Posljednji put 'Sampa' je dobila torinsku 'staru damu' u svibnju 2013. godine također rezultatom 3:2.

Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija, no Juve je u sudačkoj nadoknadi zabio dva gola ublaživši poraz. Sampdorija je povela 3:0 golovima Duvana Zapate (52), Lucasa Torreire (71), Giana Marca Ferrarija (79), a poraz gostiju ublažili su Gonzalo Higuain (90+1-11m) i Paulo Dybala (90+4).

Da Juve nije zabio dva gola u sudačkoj nadoknadi doživio bi najteži ligaški poraz u posljednjih šest godina. Zadnji put Juve je u Serie A izgubio s tri gola razlike u siječnju 2011. kada je na svom terenu poražen od Parme 1:4.

Ivan Strinić je odigrao cijelu utakmicu za domaći sastav, baš kao i Mario Mandžukić za goste, dok Marko Pjaca nije bio u krugu kandidata za nastup.

SPAL je bio korak do pobjede protiv Fiorentine, no gosti su izvukli remi u samoj završnici utakmice. SPAL je poveo u 42. minuti golom Alberta Paloschija, a izjednačio je Federico Chiesa u 80. minuti. Milan Badelj zbog ozljede nije nastupio za 'viole'.

• +13
Serie A, Sampdoria - Juventus Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Massimo Pinca

Genoa je u svom prvom nastupu nakon što je otpustila Ivana Jurića ostvarila pobjedu. Na gostovanju je pobijedila Crotone 1:0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Pobjednika je odlučio gol Luce Rigonija u 11. minuti. Za Crotone je cijeli susret igrao Ante Budimir.

Sassuolo je u derbiju začelja pobijedio Benevento 2:1, a pobjednički gol zabio je Peluso u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Ovim je porazom Benevento srušio neslavni rekord Manchester Uniteda koji se održao još od sezone 1930./'31. Slabašnom Beneventu bio je to 13. uzastopni poraz od početka prvenstva. A rekordi su tu da se ruše, pa makar i nakon 86 godina...

U subotu su odigrana dva derbija. Roma je pobijedila gradskog suparnika Lazio 2:1, dok je Napoli identičnim rezultatom porazio Milan. Večeras se još sastaju Inter i Atalanta, a kolo će u ponedjeljak zatvoriti Verona i Bologna.

Na ljestvici vodi Napoli s 35 bodova, Juventus na drugom mjestu ima četiri boda manje, a zatim slijede Roma i Inter sa po 30 bodova, no Inter ima i utakmicu manje.