BEZ PORAZA KOD KUĆE

Stoke isprašio nekada veliki Liverpool

27.12.2012 u 08:31

Srijeda je u engleskoj Premierligi okončana pobjedom Stokea protiv Liverpoola od 3:1 (19. kolo). Stoke je tako i dalje uz Everton jedina momčad u ligi bez domaćeg poraza...

Ima Stoke sada pet pobjeda i četiri remija, a u devet utakmica pred svojim navijačima je primio tek - četiri gola. U današnjem je ogledu domaća obrana pokleknula već u 2. minuti kada je sudac Howard Webb dosudio jedanaesterac (nakon prekršaja na Suarezu), a za Liverpool ga je realizirao Steven Gerrard.

No, domaćin se brzopotezno ne samo vratio u igru, već i poveo. Prvo je Irac Jonathan Walters izjednačio u 5. minuti, a već je u 12. bilo 2:1 za Stoke kada je Kenwyne Jones najbolje reagirao nakon kornera i glavom ugurao loptu u mrežu. Walters je početkom drugog dijela još jednom bio strijelac, te je u 49. postavio konačnih 3:1. Samo dvije minute prije toga je Luis Suarez imao šansu izjednačiti na 2:2, ali je umjesto mreže pogodio domaću stativu.

Prije ovog ogleda su ove dvije momčadi imale po 25 bodova, a sada je Stoke odmakao današnjem suparniku.