RIJEČ STRUČNJAKA

Štimac u pobjedi Hrvatske uočio nešto što mnogi nisu

13.06.2016 u 12:30

Prvi dvoboj hrvatske nogometne reprezentacije na Euru s posebnom je pozornošću pratio i bivši izbornik Igor Štimac. Nije bio u Francuskoj, ali svim srcem bio je uz igrače

Naravno, kao bivši reprezentativac, ali i izbornik ove generacije, Igor Štimac nije krio zadovoljstvo pobjedom 1:0 nad Turskom na otvaranju Europskog prvenstva u Francuskoj.

'Kolosalna, veličanstvena pobjeda. Oduševilo me kako su taktički odigrali momci, koliko je kolektivne igre uneseno u ovu pobjedu', bio je prvi komentar Igora Štimca za tportal.hr.

'Svi smo očekivali da će Hrvatska htjeti dominirati igrom, ali odlučio se izbornik na nešto drugačije, odnosno na pokušaje iz polukontre, ubačajima iz drugog plana,' stručno je komentirao bivši izbornik, uočivši ono što mnogi analitičari nisu.

Biste li mogli nekog od igrača izdvojiti? Modrić je bio genijalan?

'Bio je Modrić odličan, ali svi su odigrali vrhunski. Istina, na pojedinim pozicijama možda smo mogli još bolje. U prvom poluvremenu bilo je možda malo sramežljivo, ali u drugom dijelu naši su apsolutno dominirali. I stvorili toliko prilika da smo trebali pobijediti s tri, četiri pogotka razlike.'

'Imponirala mi je zrelost igrača, ali imam jednu zamjerku...' poručio je Štimac.

'Sudac Eriksson propustio je pokazati žuti karton prvo na startu nad Modrićem, potom je i Mandžukić dobio lakat u glavu, a Ćorluki su je namjerno razbili. Zbog toga smo dobrih pet minuta igrali s igračem manje.'

Što sada možemo očekivati od reprezentacije, s obzirom na furiozan start?

'Svi smo uoči prve utakmice govorili da će nam ona biti pokazatelj. A ako je tako, onda možemo očekivati jako puno. Imali smo ideju, dečki su igrali kao kolektiv a kada su takvi, mogu jako puno. Međutim, moram upozoriti, opuštanja ne smije biti jer pred nama su još dvije teške utakmice', zaključio je Igor Štimac i zamolio da igračima prenesemo čestitke.