Hrvatska nogometna reprezentacija je u 2. kolu Europskog prvenstva odigrala samo 1:1 protiv Češke

'Vatreni' su u 1. kolu izgubili od Engleske 1:0 i večeras na Hampden Parku nemaju pravo na kiks ako žele ostati u igri za plasman u osminu finala Eura. Izbornik Zlatko Dalić zato je odlučio 'osvježiti' postavu i protiv Čeha krenuti ofenzivnije nego u utakmici protiv Engleza.

S druge strane, Česi su u 1. kolu svladali Škotsku 2:0 i u ovaj susret ulaze puno opušteniji, puni su samopouzdanja i sigurno će biti opasan protivnik...

HRVATSKA: Livaković - Vrsaljko, Lovren, Vida, Gvardiol - Modrić, Kovačić - Brekalo, Kramarić, Perišić - Rebić

ČEŠKA: Vaclik - Coufal, Čelustka, Kalas, Boril - Holes, Darida, Souček - Masopust, Jankto, Schick

• +69
Hrvatska - Češka, 2. kolo, Euro 2021. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL
  • 90’

Kraj utakmice! Hrvatska i Češka su u Glasgowu remizirali, 1:1!

• 90’

Igrat će se tri minute sudačkog dodatka! Tri minute nade za Hrvatsku da dođe do pobjede protiv Češke

• 89’

Bruno Petković! Jao! Kakva prilika u posljednjim minutama utakmice. Perišić ga je proigrao, ali netko je loptu nakon udarca Brune Petkovića skrenuo u korner

• 87’

Kovačić izlazi iz igre, a na terenu je sada Brozović...

• 85’

Igra se sada otvoreno s obje strane, ali nema završnice. Sve akcije 'razbijaju' se na rubu šesnaesterca

• 80’

Perišić i Gvardiol sjajno su probili lijevi bok, Gvardiol je ušao u šesnaesterac Čeha, pokušao je ubaciti u peterac, ali Vaclik je spreman i uspio je uhvatiti tu loptu. Kako god, bila je ovo dobra akcija naših

• 76’

Česi prijete! Hložek je sada, srećom, neprecizan... Ovo je bilo teže promašiti nego zabiti. Sada smo imali puno sreće, lopta odlazi visoko iznad našeg gola

• 74’

Dvostruka promjena kod Čeha - Jankto i Schick izlaze, na terenu su Ševčik i Krmenčik

• 72’

Sjajna akcija 'vatrenih', kombinirali su Modrić, Gvardiol i Perišić, lopta je stigla do Vlašića koji je sjajno primirio i pucao. Ali neprecizno, pored gola. Kakva je ovo prilika bila!