u zadnjim sekundama

Stephen Curry postavio rekord u tricama kakav još nije viđen u povijesti NBA-a, ali svi pričaju o potezu Srbina Jokića koji je neke naljutio

29.12.2021 u 10:36

Stephen Curry postao je prvi košarkaš u povijesti NBA lige s postignutih 3000 trica, no slavlje povodom tog dosega pokvarili su mu Denver Nuggetsi koji su kao gosti svladali njegove Golden State Warriorse sa 89:86

Nuggetsi su protiv vodeće momčadi lige imali prednost 77-61 početkom četvrte četvrtine, no Warriorsi su 11 sekundi prije isteka vremena imali napad pri rezultatu 88-86 za goste. Jonathan Kuminga promašio je polaganje za poravnanje tri sekunde prije kraja (sumnjiva blokada Jokića o kojoj svi govore!), a potom je Facundo Campazzo pogodio jedno od dva slobodna bacanja za konačnih 89:86. Naravno, iz Warriorsa su protestirali jer su uvjereni kako je Jokić napravio prekršaj.

Nuggetse je do 17. pobjede u 33. ovosezonskom nastupu predvodio Nikola Jokić sa 22 koša i 18 skokova, Will Barton je dodao 21 od čega četiri u posljednje 43 sekunde susreta, dok je Curry bio prvi strijelac Warriorsa sa 23 ubačaja, od čega pet trica, ali iz čak 14 pokušaja. Curry je promašio svojih prvih sedam pokušaja s distance da bi prvu tricu na utakmici, koja mu je bila 3000. u karijeri pogodio pred kraj treće četvrtine. U posljednjih 12 minuta ovaj sjajni šuter postigao je 15 poena, od toga četiri trice, no nije bilo dovoljno za preokret.

Usprkos ovom porazu Warriorsi su ostali na vrhu Zapadne konferencije, ali i čitave lige s omjerom 27-7, no drugi Phoenix Sunsi imaju samo pobjedu manje i susret manje.

Izvrsnu večer imao je LeBron James koji je u 132-123 gostujućoj pobjedi Los Angečles Lakersa protiv Houston Rocketsa ostvario "triple-double" učinak od 32 koša te po 11 skokova i asistencija, a novi "triple-double" ostvario je i njegov suigrač te bivši igrač Rocketsa Russell Westbrook sa 24 ubačaja, 12 skokova i 10 asistencija. Pored tako raspoloženog dvojca Lakwrsa, Rocketsima nije bilo dovoljno niti sedam igrača s dvoznamenkastim učinkom, a trijoca su ubacila i preko 20 koševa, Jalen Green 24, a Christian Wood i Kevin Poreter po 22.

Prvaci Milwaukee Bucksi ostvarili su četvrtu uzastopnu pobjedu svladavši kao gosti Orlando Magic sa 127-110. Giannis Antetokounmpo sa 28 i Khris Middleton sa 21 košem predvodili su Buckse, dok je Fritz Wagner ubacio čak 38 poena za Magic.