BUNDESLIGA

Stari lisac Olić opet zabija, kiks Borussije D.

25.01.2014 u 20:46

Hrvatski nogometaš Ivica Olić nastavio je zabijati za Wolfsburg i nakon zimske stanke u Bundesligi. U 18. kolu to njegovoj momčadi ipak nije pomoglo da izbjegne poraz

Neočekivano su 'vukovi' poraženi pred svojim navijačima od Hannovera s 3:1. Prvi im je to poraz nakon devet uzastopnih kola i tek drugi ove sezone na domaćem terenu. S druge strane, Hannoveru su ovo prvi gostujući bodovi u sezoni, dosad su imali osam poraza u isto toliko utakmica!

Hannover je poveo u 28. minuti pogotkom Artjomsa Rudnevsa koji je ove zime stigao iz HSV-a. Olić je izjednačio sedam minuta kasnije, pogodivši praznu mrežu. Osmi mu je to ovosezonski gol u Bundesligi. U nastavku je Leonardo Bittencourt postigao dva gola za goste i osigurao im važna tri boda. Spomenimo da je Ivan Perišić u 61. minuti ušao u igru za Wolfsburg, a Olić je izašao osam minuta kasnije. Za domaće je u ovoj utakmici debitirao donedavni igrač Chelseaja Kevin de Bruyne.

Nogometaši Borussije Dortmund su ubilježili još jedan kiks na svome Westfalenu. Iako su bili daleko bolji, odigrali su samo 2-2 protiv Augsburga. Sven Bender je već u šestoj minuti donio prednost Borussiji, ali je onda u 11. minuti nastavka nespretno zabio autogol i vratio u igru goste koji su dotad bili u potpuno podređenom položaju. Nuri Şahin je deset minuta kasnije pogotkom iz slobodnog udarca vratio prednost domaćima, ali u 72. je minuti Bender ispustio iz vida Dong-Won Jia koji je osigurao bod Bavarcima. Dortmunđani su remijem ipak skočili na treće mjesto, ali zaostatak za vodećim Bayernom, koji ima utakmicu manje, velikih je 14 bodova.

I dok je Sven Bender zabijao na Westfalenu, njegov brat blizanac Ralf je postigao pogodak za Bayer Leverkusen koji je u konačnici izgubio na gostovanju kod Freiburga s 3:2. 'Apotekari' su ostali na drugom mjestu s deset bodova manje od Bayerna.

Subota je bila veliki dan za Nürnberg koji je u 18. kolu uspio doći do prve pobjede! I to u velikom stilu: deklasirao je Hoffenheim s 4:0 uz dva pogotka Josipa Drmića. Spomenimo i da je Mainz slavio u Stuttgartu s 2-1,a naš je Dario Krešić utakmicu proveo u statusu rezervnog golmana gostiju.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 18. kola njemačke Bundeslige nogometaši Eintracha su u Frankfurtu pobijedili Herthu s 1:0.

Prva je to domaća pobjeda za Eintracht u ovoj sezoni, uz to i iznimno važna s obzirom da se momčad nalazi pri dnu ljestvice i realnost joj je borba za ostanak. Jedini je strijelac u 36. minuti bio Alexander Meier na dodavanje Marca Russa.