PAD CRVENIH VRAGOVA

Stao je nevjerojatan niz Manchester Uniteda od čak 143 utakmice

04.03.2024 u 09:01

U Manchester Unitedu u pravilu ne gube ako imaju prednost na poluvremenu, ali i ta tradicija je srušena u gradskom derbiju sa Cityjem

U derbiju 27. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je preokretom pobijedio gradskog suparnika Manchester United s 3:1 približivši se vodećim Liverpoolu na bod zaostatka.

Junak pobjede aktualnog europskog i engleskog prvaka bio je dvostruki strijelac Phil Foden (56, 81), a treći gol za Građane zabio je Erling Haaland (90+2), dok je za goste vodeći pogodak u utakmici postigao Marcus Rashford (8).

United nije navikao gubiti utakmice u kojima je vodio na poluvremenu. Zadnji put mu se to dogodilo u rujnu 2014. tijekom poraza od 5-3 kod Leicester Cityja. U nizu od 143 utakmice u kojima su imali prednost nakon 45 minuta, pobijedili su u njih 123, a 20 puta je bio neodlučeno.

Gradski rival City je na svojem stadionu prekinuo taj niz.

• +19
Manchester City - Manchester United 3:1 Izvor: Profimedia / Autor: Mark Cosgrove / Zuma Press / Profimedia