PREOKRET NAKON 0:1

Srbi se hrabre nakon pobjede 3:1 nad Ciprom

06.02.2013 u 19:20

Nogometna reprezentacija Srbije, sljedeći protivnik našoj reprezentaciji u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine, slavila je u gostima kod Cipra s 3:1

Iako srpski mediji govore o 'nadahnutoj igri' srbijanske reprezentacije, Ciprani su bili ti koji su poveli nakon manje od 20 minuta igre. Konstantinos Makridis iskoristio je proigravanje Charalambidisa, te u 19. minuti doveo svoju reprezentaciju u iznenađujuće vodstvo.

No, manje od 15 minuta bilo je potrebno da Dušan Tadić izjednači na 1:1 u 33. minuti, a u drugoj minuti nastavka i u potpunosti preokrene rezultat u srbijansku korist. Kod oba mu je pogotka asistirao Filip Đuričić.

Konačnih 3:1 postavio je Dušan Basta u 70. minuti susreta, kojem je za gol asistirao Antonio Rukavina.

Hrvatska i Srbija svoj će susret odigrati 22. ožujka u Zagrebu na stadionu Maksimir.