KVALIFIKACIJE

Sramota Makedonaca; Englezi otišli na EURO

05.09.2015 u 20:33

U popodnevnim utakmicama kvalifikacija za EURO 2016 Rusija je u Moskvi slavila protiv Švedske s 1-0, dok su se Englezi već kvalificirali pobjedom kod nejakog San Marina (0-6)

Englezi su očekivano potvrdili vizu za Francusku, a prvi pogodak na utakmici u Seravalleu zabio je Wayne Ronney, koji se tako s 49 zgoditaka izjednačio na prvom mjestu engleskih strijelaca s Bobbyjem Charltonom. Začudo, Rooney se više nije upisao u strijelce, ali je zato Theo Wallcot postigao dva gola. Englezi s 21 bodom i svih sedam pobjeda vode u skupini u kojoj je u "baltičkom" dvoboju Estonija u Tallinu pobijedila Litvu s 1-0 i skočila na treće mjesto s 10 bodova, bodom više od Slovenije.

U skupini G u Moskvi je Rusija s 1-0 porazila Švedsku i ostala u igri za plasman na EURO. Pobjednički zgoditak djelo je Artjema Džjube iz 38. minute, a on je najviše oduševio novoga ruskog izbornika Leonida Slutskog koji je preuzeo kormilo od Fabija Capella. Švedski izbornik Erik Hamren je na poluvremenu neočekivano izvadio Zlatana Ibrahimovića, koji gotovo da nije primio loptu. Rusija sada na trećem mjestu ima samo bod manje od Švedske.

U skupini C Ukrajina je kod kuće s 3-1 nadigrala Bjelorusiju i poravnala se bodovno sa Španjolskom (15) koja večeras dočekuje lidera Slovačku. Luksemburg je pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade pobijedio Makedoniju s 1-0, i to nakon što je bivši igrač Zagreba Beshart Abdurahimi šest minuta prije promašio penal za Makedonce.