SP, DOHA

Španjolci se poigrali s Francuzima u utakmici za svjetsku broncu

17.02.2024 u 14:15

Španjolska je na Svjetskom prvenstvu u vaterpolu koje se održava u Dohi osvojila brončanu medalju nakon što je u subotu sa 14:10 (4:1, 5:3, 2:2, 3:4)svladala Francusku.

To je za Španjolsku četvrta uzastopna medalja na Svjetskom prvenstvu, a ponovili su uspjeh iz Fukuoke prošle godine. Osim toga, to je ukupno deseta medalja za Španjolsku na svjetskim prvenstvima (tri zlata, četiri srebra i tri bronce).

Nakon pobjede nad Mađarskom u četvrtfinalu i poraza od Hrvatske na jedanaesterce, Francuska nije imala dovoljno energije da do kraja drži korak s velikim rivalom.

Prve dvije četvrtine pripale su Španjolcima koji su stvorili prednost od pet pogodaka. Treća je četvrtina završila izjednačenim rezultatom, a zadnju su Francuzi ipak uspjeli dobiti no nisu uspjeli stići Španjolce.

Najbolji u redovima Španjolske su s po četiri gola bili Alvaro Ortega Granados i Bernat Sanahuja, dok je Felipe Perone dodao tri gola.

Francusku su s po dva gola predvodili Alexandre Bouet, Thomas Vernoux i Romain Vernoux.

Svjetski prvak iz 2023. Mađarska svladala je Crnu Goru nakon jedanaesteraca 18:16 u borbi za sedmo mjesto.