Sp u rukometu

Španjolci pregazili Urugvaj i zasjeli na prvo mjesto skupine I; Katar pobijedio Bahrein

• S.K. / Hina
  • Zadnja izmjena 23.01.2021 17:58
  • Objavljeno 23.01.2021 u 17:58

U 2. kolu skupine I drugog kruga natjecanja na Svjetskom prvenstvu u subotu su rukometaši Španjolske svladali Urugvaj sa 38:23 (24:12), te su privremeno na prvom mjestu sa sedam bodova.

Španjolci su sve riješili u prvom poluvremenu kojeg su dobili sa 12 pogodaka viška (24:12), a najefikasniji je bio Aitor Bengoechea sa osam golova. U derbiju kola ove skupine u sastaju se Poljska - Mađarska (18 sati), a potom Njemačka - Brazil (20:30 sati).

U skupini II Katar je pobijedio Bahrein 28:23 (13:14). Katar je veći dio prvog poluvremena bio u vodstvu, u nekoliko navrata imao je tri gola prednosti, ali je u završnici poluvremena Bahrein bio bolji i na odmor je otišao s minimalnim vodstvom (14:13). No, u drugo poluvrijeme Katar je krenuo silovito, napravio je seriju 10-3 i nakon toga je držao komotnu prednost. Najbolji u redovima Katara bili su Rafael Capote sa devet i Frankis Marzo sa osam pogodaka.

Hrvatski rukometaši u 18 sati igraju protiv Argentine i pobjedom mogu izboriti četvrtfinale, a u posljednjem susretu 2. kola ove skupine favorizirana Danska igra protiv Japana.