DRUGA ZLATA

SP: Farah kraj dugih, a 'šarena' Fraser Price kratkih pruga

16.08.2013 u 20:49

Britanac Mo Farah i Jamajčanka Shelly-Ann Fraser-Pryce osvojili su druge zlatne medalje na Svjetskom atletskom prvenstvu u Moskvi

Farah je šest dana nakon zlata na 10.000 metara osvojio najsjajnije odličje i na 5000 metara sa vremenom 13:26.98 ispred Etiopljana Hagosa Gebrhiweta (13:27.26) i Kenijca Isiaha Kiplangata Koecha (13:27.26).

Ovim je rezultatom Farah postao tek dugi čovjek nakon Kenenise Bekelea koji je istovremeno vlasnik svjetskih i olimpijskih zlata na 5000 i 10.000 metara.

Mo je 'uspavao' konkurenciju i onda odjurio u završnici

Fraser-Pryce je slavila na 200 metara i tako osvojila svoje drugo svjetsko zlato na Lužnikiju nakon onog u utrci na 100 metara. Slavila je Fraser-Pryce sa vremenom 22.17, ispred Murielle Ahoure iz Obale Bjelokosti koja je osvojila srebro u foto-finišu ispred Nigerijke Blessing Okagbare.

Trostruka svjetska prvakinja na 200 metara, Amerikanka Allyson Felix, uhvatila se za desnu nogu u ranoj fazi utrke i nije ju uspjela završiti.

Jamajčanka je dominirala kroz cijelu utrku

Zlato u bacanju kugle osvojio je Nijemac David Storl sa hicem od 21.73 metra i tako obranio naslov otprije dvije godine iz Daegua ispred Amerikanca Ryana Whitinga (21.57 m) i Kanađanina Dylana Armstronga (21.34 m).

U štafeti 4x400 metara Amerikanci su uspješno obranili svjetski naslov. David Verburg, Tony McQuay, Arman Hall i LaShawn Merritt slavili su u vremenu 2:58.71 ispred Jamajke (2:59.88) i Rusije (2:59.90).