aba liga

Šok i nevjerica; Zadar je na svom terenu vodio punih 39 minuta i na kraju - izgubio!

09.11.2018 u 22:50

Košarkaši Zadra u susretu su 7. kola regionalne ABA lige pred svojim navijačima izgubili od Mega Bemaxa 84-80...

Zadrani su u petak izgubili nemoguće - utakmicu u kojoj su pred svojim navijačima vodili punih 39 minuta!

Susret su otvorili serijom 9:2, najveću prednost od 14 razlike (27:13) imali krajem prve četvrtine, a dvije i pol minut eprije kraja još uvijek su imali komfornu prednost od 80:72. No, gosti su dvoboj zaključili serijom 12:0 kojom su stigli do velikog preokreta.

Do prvog vodstva na utakmici mega je stigla zakucavanjem Marjanovića 40 sekundi prije kraja nakon što je Magarity izgubio loptu u napadu Zadra. Potom je Little promašio šut za prednost Zadra, a nakon što je Atić promašio oba slobodna bacanja 22 sekunde prije kraja, gosti su uspjeli ostvariti skok u napadu nakon kojega je Marjanović košem i dodatnim slobodnim bacanjem odveo Megu na nedostižna četiri koša prednosti i konačinih 84:80.

Mario Little je s 22 koša bio najefikasniji kod Zadra, dok je Kostja Mushidi s 18 koševa predvodio Megu.

Nakon sedam kola Zadar ima omjer pobjeda i poraza 2-5, a Mega 6-1.