Logo (1)

ep u rukometu

Slovenci srušili snove Portugalaca; 'fantje' pobjedom ostali u igri za polufinale Eura

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 21.01.2020 17:54
  • Objavljeno 21.01.2020 u 17:54

Slovenska rukometna reprezentacija pobijedila je Portugal 29:24 i tako zadržala šanse za plasman u polufinale. Portugalci, koji su najugodnije iznenađenje ovog Europskog prvenstva u rukometu, su pak definitivno ispali iz svih kombinacija

Portugalci su se sjajno držali u prvih pola sata utakmice, na poluvremenu su vodili 15:14 i činilo se kako su na pragu još jednog iznenađenja. No, u nastavku utakmice Slovenci su se pregrupirali te sredinom drugog dijela napravili razliku od tri gola prednosti. Portugalci su u drugom dijelu napravili previše tehničkih pogrešaka, u 48. minuti Slovenci po prvi puta vode imaju tri razlike (24:21), a u 51. minuti povećavaju na 27:22 te praktički rješavaju utakmicu te na kraju sigurno slave 29:24.

Blaž Janc zabio je sedam, a Borut Mačkovšek i Jure Dolenec dodali su po šest golova u izuzetno važnoj pobjedi Slovenije, dok je Miha Zarabec zabio četiri. Kod Portugalaca najbolji je bio Andre Gomes sa šest golova, a sjajni golman Alfredo Quintana je sakupio 15 obrana, no to nije bilo dovoljno za iznenađenje.

• +5
Rukomet, EP, Slovenija - Portugal, 21.1.2020. Izvor: EPA / Autor: ANDREAS HILLERGREN

'Fantje' su tako i dalje ostali u kombinacijama za polufinale, ali ne ovise samo o sebi. Prvo će morati navijati za otpisanu Švedsku protiv Mađarske, a u posljednjem kolu, koje je se igra sutra, Slovenija mora pobijediti Norvešku. U isto vrijeme Mađarska, koja se sa Slovenijom bori za drugo mjesto u skupini, igra protiv 'potonulog' Portugala.