SKUPINA II

Slovenci još u igri za polufinale, ali kao i Hrvati, ovise o drugima

21.01.2024 u 18:51

U prvom ogledu 3. kola skupine II Europskog rukometnog prvenstva, reprezentacija Slovenije je u Hamburgu pobijedila Nizozemsku sa 37:34 (19:13).

Prva je to slovenska pobjeda u drugom dijelu natjecanja u Hamburgu, čime je zadržala minimalne nade za plasman u polufinale ili barem utakmicu za konačno peto mjesto.

Slovenija je već u prvom poluvremenu vodila sa šest razlike (19:13), da bi u nastavku stigla i do + 8 (24:16). Nizozemska se u završnici u nekoliko navrata uspjela približiti na dva gola zaostatka, no više od toga nije išlo.

Sloveniju su do pobjede predvodili Kristijan Horžen, Nejc Cehte i Gašper Marguč sa po šest golova, dok su na suprotnoj strani najefikasniji bili Niels Gerardus Versteijnen sa 15 i Luc Steins sa šest golova.