kazna za srnu

Slavio je gol; zato će propustiti derbije s Napolijem i Lazijem, a ostao je i bez 5000 eura

11.12.2018 u 20:10

Bivši kapetan hrvatske reprezentacije od ove sezone igra Serie A u dresu Cagliarija. U posljednjem, 15. kolu, Darijo Srna je na utakmici protiv Rome (2:2) dobio crveni karton, a disciplinski suci nisu imali previše razumijevanja za ponašanje našeg veterana

U subotu je Cagliari na svom terenu odigrao infarktnu utakmicu. Na Sardiniju je stigla Roma, 'vučica' je u tom susretu bila veliki favorit, a tu je ulogu opravdala jer je već u 41. minuti utakmice vodila 2:0.

No, žilavi domaćin se nije predavao, prvo je u 84. minuti Ionita smanjio na 2:1, a desetak minuta kasnije domaćin je ostao bez čak dvojice igrača. Prvo je Ceppitelli u 93. minuti dobio drugi žuti zbog oštrog starta, a odmah nakon njega je drugi žuti, a time i automatski crveni karton, dobio bivši kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna. Realno, njegova je reakcija prema glavnom sucu bila malo preagresivna, bunio se Srna, a s usana se dalo 'pročitati' dosta toga. Na hrvatskom, ali i na talijanskom...

Nakon svega, Cagliari je s čak dvojicom igrača manje uspio izjednačiti, za 2:2 je zabio Sau u 95. minuti baš na asistenciju strijelca prvog gola Ionite. Ne treba isticati kakvo je ludilo nastalo na stadionu u Cagliariju, a jedan od najveselijih nakon što je pao taj gol bio je baš naš Darijo Srna.

Članovi Disciplinske komisije Serie A možda bi bili milostivi zbog njegovog crvenog kartona, ali... Očigledno je glavni sudac Mazzoleni prijavio Srnu zbog vrijeđanja, a u zapisniku se našlo i to da je bivši hrvatski kapetan - iako je isključen - ostao uz teren gledati završnicu utakmice, a nakon zabijenog je gola i utrčao u teren slaviti sa suigračima.

• +28
Darijo Srna Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorović

I tako je Darijo Srna zaradio dvije utakmice suspenzije, a zbog 'dugog jezika' je još i 'lakši' za 5000 eura kazne!

Realno, novac neće biti nikakav problem, ali dvije utakmice bez najiskusnijeg igrača u momčadi je veliki hendikep za Cagliari. Posebice ako se zna da mu u nedjelju (16. prosinca) u goste stiže Napoli, a u 17. kolu (22. prosinca) Cagliari ide na Olimpico u goste Laziju. I sa Srnom bi to bile dvije utakmice koje je gotovo nemoguće dobiti, kako će tek biti bez njega? Spomenimo kako je i Ceppitelli dobio dvije utakmice kazne i 'olakšicu' od 6500 eura. Kažnjen je i predsjednik Cagliarija Tommaso Giulini s 5000 eura zbog vrijeđanja četvrtog suca, a klub je dobio dodatnih 7000 eura kazne zbog uvredljivih pjesama sucima.