LOVA I PRAZNE TRIBINE

Slaviji drastična kazna zbog divljanja navijača

13.05.2011 u 09:27

Navijači praškog kluba protestiraju protiv rukovodstva Slavije na vrlo brutalan način; prekidima utakmica, razbijanjem i makljažom sa specijalcima. Stoga je klub kažnjen prilično velikom kaznom

Praška će Slavija sljedeće tri natjecateljske utakmice igrati pred praznim tribinama, a blagajna će joj biti lakša za 43.730 dolara. Odlučila je tako disciplinska komisija Češkog nogometnog saveza. Epilog je to divljanja Slavijinih navijača tijekom prve utakmice polufinala češkog kupa s Olomoucom 5. svibnja, koju je sudac prekinuo na poluvremenu pri rezultatu 1:1.

Utakmica je i kasnila 20-ak minuta, nakon što je više od 1000 navijača praškog kluba uletjelo u teren. Navijači protestiraju protiv klupskog rukovodstva i optužuju ga da je krivo za dugove kluba. Interventna policija tada je morala upotrijebiti silu kako bi zaustavila navijače u rušilačkom pohodu prema uredima Slavijine uprave.