pobjeda 'čekićara'

Slaven Bilić se, barem za sada, spasio otkaza

11.09.2017 u 23:10

Nogometaši West Ham Uniteda, koje vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, u 4. su kolu Premier lige ostvarili prvu ovosezonsku pobjedu svladavši na Olimpijskom stadionu u Londonu novaka u ligi Huddersfield Town 2:0

West Hamu je ovo bila prva utakmica na njegovu Olimpijskom stadionu još od 15. svibnja i pretposljednjeg kola Premiershipa. Puna četiri mjeseca 'čekićari' su čekali na ovu večer... Bila je ovo utakmica 'biti ili ne biti' za Slavena Bilića, a jasno je to bilo i njegovim igračima. Zato je West Ham dominirao gotovo čitavim tijekom susreta, no u prvom poluvremenu je promašivao izgledne situacije pa je do pobjede stigao golovima u samoj završnici.

Domaći sastav poveo je sretnim pogotkom Obianga u 72. minuti jer je njegov udarac sa 25 metara odbio od leđa gostujućeg braniča Jorgensena u mrežu. Konačnih 2:0 postavio je Andre Ayew koji je najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru u 77. minuti.

West Ham je sada s tri boda 18. na ljestvici, dok je Huddersfield nakon prvog poraza šesti sa sedam bodova.

Na vrhu ljestvice su dva kluba iz Manchestera s po 10 bodova, jedan manje ima branitelj naslova Chelsea.