Sjajni 'medvjedi' poraženi tek nakon ruleta penala

• Objavljeno 02.09.2011 u 22:38
IMG_0380

IMG_0380

Izvor: tportal.hr / Autor: tportal.hr

Medveščak se protiv češkog viceprvaka Vitkovica iskazao kao izuzetno borbena momčad, spremna poginuti za pak, a nošen raspjevanim tribinama nadoknadio je i dva gola minusa koje je primio u prvih 50 sekundi utakmice. Na kraju su Česi tek nakon ruleta kaznenih udaraca stigli do pobjede

Ovacije Hecimovicu

Publika je tijekom utakmice više puta skandirala ime Johna Hecimovica. Popularni Kanađanin više nije član Medveščaka, no očito je da ga navijači još nisu preboljeli. Je li uprava?

Dva pogotka u početne 43 sekunde utakmice definitivno nisu bila u planu ni navijačima ni klupi Medveščaka, no baš je tako šokantno započeo prvi nastup 'medvjeda' na 'vlastitom' turniru Ferdo Spajić. Hokejaši čeških Vitkovica zabili su dva gola u nepunu minutu iz tri udarca prema Michaelu Ouzasu i sve je mirisalo na tešku katastrofu Zarepčana. No, ono što su 'medvjedi' kasnije odigrali svakako budi optimizam navijača da se u novoj Ebelovoj sezoni neće strepiti zbog doigravanja.

Novi Medveščak je klizački brza momčad, prepuna agresije na pak, a odlikuje ju i borenost kakvu smo gledali i u premijernoj sezoni kluba u Austrijskoj ligi, prije dvije godine. Zaista, više od 3.000 navijača, koliko se skupilo na tribinama Doma sportova, moglo je uživati u izvrsnom hokeju, pa i nevjerojatnom sustizanju minusa od dva gola.

Novi igrači, Tom Zanoski, Adam Naglich, Dario Kostović i ostali zaista su se pokazali kao igrači koji ginu za svaki pak i ne odustaju ni u trenucima kad je sve naizgled izgubljeno. Golman Ouzas također će biti veliko pojačanje dok se na led ne vrati Robert Kristan, a prva dva primljena gola plod su inercije obrambenih igrača, a ne njegovih pogrešnih postavljanja.

Česi su poveli u 24 sekundi utakmice, a gol je zabio Lukas Klimek, samo 19 sekundi kasnije na 2:0 povisio je Jiri Burger, a onda se trgnuo i Medveščak. Sijevali su napadi domaćina, a za poravnanje na 2:2 najzaslužniji je Robby Sandrock koji je dvaput pogodio mrežu gostiju. Prvi gol zabio je na isteku 12. minute s igračem više, a drugi pogodak sjeo je u mrežu suparnika nakon izvrsnog udarca u posljednjoj trećini (48:11).

Do isteka 60. minute ostalo je 2:2, rezultat se nije mijenjao ni u produžetku od pet minuta, pa se pobjednik rješavao kaznenim udarcima. Za 'medvjede' je pogodio samo Kinasewich, a promašili su Naglich, Delmore, Zanoski i Day. Istodobno, Michael Ouzas obranio je šuteve Sedivya i Burgera, dok su Ujcik i Pohl pogodili za konačnu pobjedu Vitkovica.

Sve u svemu, Vitkovice su se predstavile u izvrsnom svjetlu i u pojedinim trenucima itekako se vidjelo zašto su jedna od ponajboljih ekipa u Češkoj.

U prvoj utakmici dana švicarski Zug neobično lako se obračunao s njemačkim Münchenom. Rezultat je bio 5:2.