NBA LIGA

Sjajni Davis vodio Pelicanse do pobjede; bivši cibos zabrinut

20.01.2016 u 10:03

New Orleans su uspjeli nadoknaditi razliku od 17 koševa s početka utakmice i na kraju pobijediti Minnesota Timberwolvese sa 114:99. Sjajna je bila i izvedba tandema Kevin Durant & Russell Westbrook koji su nosili svoje Oklahoma City Thundere do pobjede 110:104 nad Denver Nuggetsima

New Orleans Pelicanse do pobjede je odveo kandidat za MVP-a lige Anthony Davis koji je zabio 35 koševa i Pelicansi su nakon dominantnog drugog poluvremena upisali treću pobjedu u četiri utakmice. Eric Gordon je zabio 11 koševa, od čega dvije trice, prije nego je napustio igru zbog slomljenog prsta u trećoj četvrtini. Jrue Holiday je dodao 19 koševa, a Tyreke Evans 13 za Pelicanse. Međutim, ova pobjeda nad jednom od slabijih NBA momčadi nije previše pomogla Pelicansima da se približe play-off poziciju na koji su računali uoči početka sezone. Nema sumnje kako glavni menadžer kluba Dell Demps, nekadašnji igrač zagrebačke Cibone, nije previše zadovoljan (imaju omjer 14-27), ali uz malo sreće i nekoliko uzastopnih pobjeda osmo mjesto Zapada nije nedostižno. Zbog čestih ozljeda i poraza je zabrinut jer od ovog kluba se puno više očekivalo...

Kod Minnesote najbolji su bili Andrew Wiggins sa 21 postignuta pogotka i Karl-Anthony Towns sa 20 kojima je dodao 13 skokova. Ricky Rubio je ubacio 15 koševa, a Timberwolvesi su nadigrani sa 63-39 u drugom poluvremenu. Damjan Rudež nije igrao.

Oklahoma City je sa 110-104 pobijedio Denver Nuggetse, a Kevin Durant i Russell Westbrook su svaki upisali po double-double. Durant je utakmicu završio sa 30 koševa i 12 skokova, dok je Westbrook upisao 27 koševa i 12 asistencija. ovo je peta uzastopna pobjeda za Thunder iako je sinoć imao samo 21 posto šuta s linije trice. Enes Kanter je pomogao Durantu i Westbrooku sa 25 koševa, što mu je najbolji učinak ove sezone, i osam skokova od čega su četiri bila u napadu. Thunder je slavio u 20 od 24 utakmice i jedina je momčad u Sjeverozapadnoj diviziji koja ima pobjednički omjer. Danilo Gallinari je zabio 27 koševa, od čega samo sedam u drugom poluvremenu, za Nuggetse, a Kenneth Faried je dodao 17 koševa i 15 skokova. Nuggetsi su vodili sa 12 razlike u prvom poluvremenu, ali su kontrolu nad igrom u drugom preuzeli Durant i Westbrook.

Indiana Pacersi su, iako su gotovo ispustili vodstvo od 20 koševa u drugom poluvremenu, slavili protiv Phoenix Sunsa sa 97-94. Monta Ellis je zabio 20 koševa, Paul George je dodao 19 uz osam skokova. Najučinkovitiji kod Sunsa bio je Devin Booker koji je zabio 32 koša, najviše do sada u karijeri. Sunsima je ovo 14. poraz u 15 utakmica i peti zaredom. Brandon Knight je ubacio 21 pogodaka.

12. New Orleans 41 14 27
13. Minnesota 43 13 30