FAVORITI U ŠOKU

Sjajni Bosanac potopio Fener i odlučio turskog prvaka

09.05.2016 u 23:09

Krilo nogometne reprezentacije BiH Edin Višća s dva je gola u dvoboju protiv Fenerbahčea bio junak dvoboja koji je gotovo sigurno odlučio pitanje pobjednika u turskoj nogometnoj ligi

U gradskom ogledu domaći Basaksehir je dočekao istanbulske velikane Fenerbahče i slavio s 2:1. Golova u prvih sat vremena nije bilo, a tada je Edin Višća presjekao jednu loptu, sjurio se prema kaznenom prostoru i snažnim udarcem svladao vratara Volkana Demirela.

Feneru su trebala sva tri boda kako bi ostao u ravnopravnoj utrci s Bešiktašem uoči zadnja dva ligaška kola. Jurnuli su na sve ili ništa, no domaćin je pet minuta zatim razvio ubojitu kontru koju je ponovno Višća opet sjajnim udarcem s 20-ak metara pretvorio u, pokazalo se, nedostižno vodstvo. Robin van Persie u 77. minuti nije zabio s bijele točke, a u 80. je na konačnih 2:1 smanjio Topal.

Ova pobjeda Basaksehir je dovela nadomak plasmanu u Europu iduće sezone, a Višćini golovi jednako emotivno slavili su se i u taboru Bešiktaša kojega sada samo jedan bod dijeli od 15. naslova turskog prvaka. Višća je ove sezone došao do brojke od 16 prvenstvenih golova, i nakon Marija Gomeza i Samuela Eto'oa, te Huga Rodallege je četvrti najuspješniji strijelac lige.

Bešiktašu slijedi domaći ogled s Osmanlisporom i gostovanje kod Konyaspora. Momčad koju je lani gradio Slaven Bilić poražena je samo jednom u zadnjih deset kola, nema sumnje da će u završnici osvojiti još taj jedan potreban bod i vratiti titulu u svoje vitrine.