EUROLIGA

Sjajni Bogdanović slomio Partizan usred Beograda!

08.11.2013 u 23:07

Na krilima hrvatskog košarkaša Bojana Bogdanovića turski Fenerbahçe je u beogradskoj dvorani Pionir nadigrao Partizan s 88-78 u 4. kolu euroligaške skupine A…

Zadržao je na taj način Fener ovosezonsku nepobjedivost, kako u domaćim natjecanjima, tako i u Europi. Partizan je nakon prvog poluvremena imao prednost 38-30, ali nastavak je u potpunosti pripao gostima koje vodi Željko Obradović, nekadašnji trener Beograđana. Otežavajuća okolnost za Partizan je bila i u tome što praktički cijelo drugo poluvrijeme na klupi nije bilo njegova trenera Duška Vujoševića koji je još jednom zbog svoje uobičajene nervoze i pritiska na suce isključen.

Kod gostiju iz Istanbula briljirao je naš Bogdanović koji je zaključio utakmicu s 26 koševa i dva skoka. Iskoristio je samo jedan od četiri pokušaja za dva poena, ali je zato pogodio čak šest od devet trica, te šest od sedam slobodnih bacanja. Luka Žorić je ubilježio pet poena (dvice 2-4, slobodna bacanja 1-1), tri skoka i asistenciju.

Partizan 78
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
Ekipa - - - 3 0

Dodajmo još da u skupini C aktualni europski prvak Olympiacos i nakon četvrtog kola ima maksimalan broj pobjeda. Klub iz Pireja je u petak u Firenci svladao Montepaschi Sienu sa 70-62. Zanimljivo, nijedan igrač Olympiacosa nije ubilježio dvoznamenkasti broj poena.

U istoj je skupini u sudaru europskih divova Barcelona u svojoj Blaugrani pobijedila CSKA sa 79-70. Vodili su Moskovljani na poluvremenu s 40-35, ali su Katalonci u nastavak krenuli sa serijom 17-2. Iako to nije bio kraj priče jer se CSKA opet približio, pobjeda je ipak ostala u Barceloni. S 20 je koševa u pobjedničkom sastavu odličan bio Juan Carlos Navarro, a njemu je uz bok bio i naš Ante Tomić s 13 poena (dvice 5-8, slobodna bacanja 3-5) i sedam skokova. Mario Hezonja je odigrao tri i pol minute pri čemu je ostao bez učinka.