• Objavljeno 08.04.2012 u 18:25
Darko Bodul

Darko Bodul

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: nph / EXPA

Sjajnu je partiju pružio 23-godišnji hrvatski nogometaš Darko Bodul pri 2:0 pobjedi njegova Sturma iz Graza kod Mattersburga u posljednjoj utakmici 29. kola austrijske Bundeslige

Najprije je, u 45. minuti, bivši mladi hrvatski reprezentativac majstorski prsima proigrao u prostor Rubina Okotieja, suigrača si u napadu, koji nije promašio iz superprilike. Kasnija je TV-snimka pokazala da je bio u zaleđu.

U šestoj minuti nastavka igre Bodul je postigao čudesan pogodak iskosa s desne strane pogodivši u neobranjivoj putanji suprotni kut domaćeg vratara. Gol je podsjetio na pogodak koji je Ronaldo u srijedu postigao APOEL-u, samo što je Portugalac pogodio iz slobodnog udarca.

Bodulu je to bio deseti ovosezonski pogodak za aktualne prvake, u koje je uoči sezone stigao kao slobodan igrač nakon što mu nije produljena suradnja u portugalskom Nacionalu.

Nije, međutim, zabio do uskrsnog pogotka niti jednom u posljednja četiri mjeseca. Svejedno je drugi najbolji strijelac Bundeslige.

Dobio je također kod Mattersburga žuti karton, u 11. minuti utakmice. Izašao je iz igre u 75. minuti.

Za domaću je momčad cijelu utakmicu odigrao Ivan Parlov, bivši igrač Zagreba i Hrvatskog draqgovoljca. On je žuti karton zaradio u 54. minuti.