OPET WESTBROOK

Sjajna večer Hrvata u NBA-u; Zubac opet oduševio u dresu Lakersa!

26.01.2017 u 10:17

Mladi 19-godišnji Čitlučanin Ivica Zubac je sinoć u porazu Los Angeles Lakersa od Portland Trail Blazersa upisao svoje drugi double-double u karijeri, a Dario Šarić je zabio 17 koševa u pobjedi Philadelphia 76ersa, kao i Bojan Bogdanović u porazu Brooklyn Netsa. Sjajna je to vijest za hrvatskog izbornika Acu Petrovića koji računa na sve naše NBA igrače na Eurobasketu...

Los Angeles Lakers su sa 98:105 izgubili od Portland Trail Blazersa i to u zadnjim minutama utakmice. Zaostajaući deset razlike na početku zadnje četvrtine, Williams je pogodio tri trice zaredom za seriju Lakersa od 17-4 da bi pet minuta prije kraja vodili sa 97:94. Međutim, Lakersi su tu stali, a Damian Lillard pogađa tri slobodna bacanja za izjednačenje nakon čega C.J. McCollum pogađa tricu i Portland prelazi u vodstvo. Portland (20-27) završava utakmicu serijom od 14-4, a Lakersi promašuju 11 od svojih 13 zadnjih šuteva. Lou Williams je predvodio Lakerse (16-33) sa 31 pogotkom od čega je 11 u zadnjoj četvrtini, a Jordan Clarskon je ubacio 22 koša. Ivica Zubac je stigao do svog drugog double-doublea, on je u 27 minuta ubacio 12 koševa uz 10 skokova te dvije asistencije i tri bloka. Portland su predvodili Lillard i McCollum sa po 24 pogotka svaki.

NBA Zubac Autor: youtube

Philadelphia 76ers su slavili protiv Milwaukee Bucksa sa 114-109, a Dario Šarić je u 21 minutu zabio 17 koševa te tome dodao tri skoka. Sixersi su gubili 109-106 minutu i 18 do kraja, ali onda Robert Covington pogađa dva slobodna bacanja i goste dovodi na jedan koš zaostatka nakon čega je na Noelu napravljen prekršaj 35.9 sekunde do kraja. Noel pogađa oba slobodna bacanja i dovodi Sixerse u vodstvo 110-109. Giannis Antetokounmpo je nakon toga promašio pokušaj trice, Sixersi hvataju loptu i dolaze do svoje 17. pobjede nakon što je Ersan Ilyasova pogodio dva bacanja. Najbolji strijelac Sixersa bio je Gerald Henderson sa 20 pogodaka, a kod Milwaukeeja Greg Monroe sa 28 pogodaka i devet skokova.

Brooklyn Nets su, iako su na početku zadnje četvrtine imali prednost od 18 koševa, na kraju ipak izgubili. Bolji od njih su sa 109-106 bili Miami Heat. Zaostajući 89-71, Heat je zabio prvih osam koševa u zadnjoj četvrtini te je zahvaljujući seriji od 13-2 izjednačio na 99-99 dvije minute i 18 do kraja. Kod Brooklyn najbolji je bio Brooke Lopez koji je zabio 33 koša, od čega je sedam trica. Bojan Bogdanović je u 26 minuta zabio 17 koševa te tome dodao pet skokova, dvije asistencije i dvije ukradene lopte. Amerikanac s hrvatskom putovnicom je odigrao osam minuta bez pogodaka, ali je ugrabio jedan skok i upisao jednu asistenciju. Heat su predvodili Dion Waiters i Wayne Ellington sa po 24 i 22 pogotka. Russell Westbrook je sinoć došao do svog 23. triple-doublea ove sezone i 60. u karijeri u pobjedi Oklahoma City Thundera nad New Orleans Pelicansima od 114-105. On je sa 27 koševa, deset asistencija i 12 skokova prestigao Larryja Birda na petom mjestu liste triple doubleova u povijesti NBA.