Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Hrvatska reprezentacija u posljednjim je utakmicama pokazala neke nove taktičke ideje, a stručni komentator Dnevnika Nove TV i trener Varaždina Nikola Šafarić dao je svoje viđenje u razgovoru s Markom Šepatom.
Šafarić smatra da je najvažnije što je reprezentacija dobila dodatnu opciju u igri.
'Bilo je zadovoljstvo gledati obje utakmice i vidjeti reprezentaciju u novom sustavu. Za Svjetsko prvenstvo moramo imati i alternativu, a mislim da smo upravo to sada dobili. Nije sve bilo savršeno, ali kao što je rekao izbornik, ima puno više pozitivnih stvari. Neke detalje treba doraditi, no s obzirom na kratko vrijeme, sve je izgledalo vrlo dobro', istaknuo je.
Posebno se osvrnuo na formaciju s trojicom u obrani, koju Hrvatska dosad nije često koristila.
'Mislim da taj sustav donosi širinu kadra. Igrat ćemo protiv jakih suparnika i oni će često diktirati način igre. Nismo navikli igrati s trojicom u zadnjoj liniji, ali nekim igračima to očito odgovara', rekao je.
U tom kontekstu izdvojio je mladog stopera Luku Vuškovića.
'Vušković je vrlo kvalitetan s loptom, opasan je u prekidima i donosi dodatnu dimenziju u izgradnji igre. Kako je mlad, ovakav sustav mu može olakšati ulazak u početni sastav. Ako budemo igrali s trojicom u obrani, vjerujem da će imati veliku ulogu i na Svjetskom prvenstvu', zaključio je Šafarić.
