dinamov trener

Sergej Jakirović duhovito je odgovorio na pitanje o neredima na Poljudu

03.04.2024 u 23:02

U finalu 33. izdanja SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa igrat će Dinamo i Rijeka, a trener Modrih Sergej Jakirović komentirao je polufinalnu pobjedu na Poljudu

Dinamo je na Poljudu pobijedio Hajduk sa 1-0 golom Sandra Kulenovića u 15. minuti, dok je Rijeka u prvom polufinalnom ogledu na stadionu u

'Idemo po redu, čeka nas u nedjelju Istra, moramo napraviti sve da uzmemo tri boda', rekao je trener Dinama Sergej Jakirović.

'Imali smo dvije teške utakmice u četiri dana, na Poljudu jako zahtjevne. Morat ćemo dobro izabrati u smislu energije. Nastavlja se normalno lov za vrhom. Hoćemo li osvojiti, vidjet ćemo 30. svibnja. Želimo svaku utakmicu pobijediti. A isto tako i osvojiti Kup.'

Jakirović je zadovoljan…

'Prvo poluvrijeme odigrali smo na jako visokom nivou. Propustili smo neke prilike u prvom dijelu s kojima bismo možda riješili utakmicu. Lučić, od kad je ušao u igru, branio je sve što je išlo u okvir gola. Očekivali smo da će Hajduk u nastavku još više pritisnuti, probali smo se nekako rasteretiti, ali nismo više imali onakvu protočnost lopte kakvu smo imali u prvom poluvremenu. Drago mi je da im nismo dopustili veliku priliku sve do zadnje šanse Sigura koji je pogodio gredu. Odigrali smo jako dobru utakmicu i zasluženo smo prošli u finale', dodao je Jakirović.

• +21
Polufinale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, Hajduk - Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Sime Zelic/PIXSELL

Osvrnuo se i na nemile scene nakon utakmice kad je Torcida upala na teren.

'Pa dobro, da su nam mjerili brzinu trčanja, mislim da bi išlo preko 35 na sat, meni je skoro zadnja loža otišla. Nema što komentirati, to je to. Nama se nije ništa dogodilo, ni i u subotu ni danas. Savršena organizacija, policija je radila svoj posao, nije nam falilo ništa.'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

O povratku Ivana Perišića?

'Drago mi je da se Ivan vratio. Važan je svaki takav vrhunski igrač koji se vrati nakon teške ozljede, a mi ih isto imamo nekoliko u našoj momčadi i to je veliki dobitak za svaku ekipu.'

Proživio je na klupi Dinama i teške trenutke.

'Bilo je poraza. Mislim da imam tri poraza od kada sam došao. Najviše mi je žao poraza protiv Lokomotive, ali nema veze, ovo je maraton i vidjet ćemo nakon 36. kola gdje ćemo biti.'