U pretkolu SuperSport Hrvatskog kupa viđen je rezultat kakav se rijetko događa i na amaterskoj razini. Segesta je na gostovanju kod Slatine slavila čak 18:0, a dvojica igrača postigla su hat-trick. Unatoč tome, nije pao rekord natjecanja.
Segesta je na impresivan način izborila prolazak iz pretkola SuperSport Hrvatskog kupa. Prošlosezonski prvak SuperSport 2. NL potpuno je nadigrao klub iz županijske lige Virovitičko-podravske i pobijedio nevjerojatnih 18:0.
Razlika u kvaliteti bila je golema. Slatina je ovog ljeta istupila iz Treće NL Sjever i sada se natječe u županijskom rangu, a klub je tijekom ljeta napustio i velik broj seniorskih igrača. Segesta je, s druge strane, izborila plasman u viši rang i sezonu otvorila pobjedom 3:1 protiv Orijenta.
Dvojica zabila po tri gola
Najraspoloženiji su bili Silvio Ivanišević Dvornik i Vilim Gec, koji su postigli po tri pogotka. Ivan Jajalo, Nikša Čulina i Luka Kožić zabili su po dva, dok su po jednom precizni bili Karlo Bilić, Marko Brkić, Filip Salković, Bartol Kunert, Sekou Sanogo i Tonči Kukoč.
Ukupno je tako čak 11 igrača Segeste pronašlo put do mreže, a potpuno nevjerojatno zvuči podatak da je Segesta imala čak 58 udaraca na gol od čega 40 u okvir. U prijevodu, golman Slatine upisao je čak 22 obrane, a prema podacima stranice Rezultati.com, Slatina nije zapucala na gol.
Iako 18:0 zvuči kao rezultat koji bi morao biti rekord Hrvatskog kupa, nije ni blizu najveće pobjede u povijesti natjecanja.
Rekord drži Grobničan, koji je 2023. godine u pretkolu Hrvatskog kupa pobijedio Papuk čak 29:1. Segestin rezultat ipak ulazi među najuvjerljivije pobjede u povijesti hrvatskog kup natjecanja.
Istoga dana odigrane su još dvije utakmice pretkola. Vukovar 1991 pobijedio je Radnički Dalj 4:1, dok je Kustošija bila bolja od Zadra 2:1.
Segestu nakon kup-golijade već u petak čeka prvenstveno gostovanje kod Vukovara 1991, a potom početkom rujna na svom terenu dočekuje Kustošiju.
