BUNDESLIGA

Schweinsteiger petom potvrdio Bayernov naslov prvaka

06.04.2013 u 18:09

Odavno je već bilo poznato, a ove je subote postalo i matematički sigurno. Nogometaši Bayerna su opet prvaci Bundeslige, nakon što je dvije sezone Njemačkom dominirala dortumundska Borussija.

Do potvrde naslova Bayern je došao u ogledu 28. kola, pobjedom u Frankfurtu protiv Eintrachta 1:0. Jedini pogodak na ogledu postigao je Bastain Schweinsteiger u 52. minuti. Lahm je s desne strane asistirao, a prizemni je ubačaj petom u mrežu ubacio Schweinsteiger. Za Bayern je to 23. naslov u bogatoj povijesti i dakako da je rekorder po tom pitanju u Bundesligi. Posljednji put Bayern je bio prvak u sezoni 2009/10.

Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić nije konkurirao za ovaj meč, dok je na drugoj strani Srđan Lakić ušao u igru u 75. minuti, te je jednom zaprijetio Neueru.

Inače, Bayern je ove subote bio daleko od razine izvedbe kao protiv Juventusa u Ligi prvaka, ali je unatoč tome pogodio jednom stativu (Shaqiri), promašio penal (Alabe) i nekoliko prilika. Domaćin je, pak, ostao ljut zbog nedosuđenog jedanaesterca u završnoj fazi ogleda, kada je imao i dvije odlične šanse za izjednačenje, ali je Bayern spašavao Neuer

Trener Dortmunđana Jürgen Klopp je protiv Augsburga izveo na travnjak kombiniranu momčad Borussije, pa su tako tek u drugom dijelu travnjak pod nogama osjetili Lewandowski, Götze i Kehl. Imala je problema Borussija jer je primila dva gola u samom smiraju prvog dijela (Baier u 43. i Vogt 44.) čime su gosti poveli 2:1. No, Scheiber (drugi pogodak na ogledu), Subotić i Lewandowski su do kraja okrenuli rezultat na domaću stranu (4:2) i tako učvrstili svoju momčad na drugom mjestu.

Borussiju prati Bayer koji je ove subote kiksao na domaćem travnjaku odigravši s Wolfsburgom 1:1. U središtu pozornosti je bio danski nogometaš Simon Kjaer koji je prvo bio krivac za pogodak domaćina (Schürrle u 12.), ali je potom glavom sam zabio za svoju momčad u 70. minuti za konačnih 1:1. Ivica Olić je kod gostiju zamijenjen u 90. minuti.

Schalke je s 2:0 proslavio pobjedu u Bremenu kod Werdera, na čijoj je klupi cijeli meč odgledao hrvatski nogometaš Mateo Pavlović. Schalke je time postao sve sigurniji na četvrtom mjestu, koje kao nagradu donosi igranje kvalifikacija Lige prvaka iduće sezone.

Recimo i da je druga Borussija u Mönchengladbachu s 1:0 pobijedila Greuther Fürth koji već polako pakira stvari za povratak u drugu ligu.