nba liga

Šarićevih 'sretnih' 13 u pobjedi; Zubac prije par dana junak, a sada višak?!

31.12.2018 u 08:56

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić u 113-104 pobjedi Minnesota Timberwolvesa na gostovanju kod Miami Heata sudjelovao je sa 13 koševa (šut za dva 2-7, trica 2-3, slobodna bacanja 3-3), četiri skoka i po jednom asistencijom, osvojenom loptom i blokadom za 18 minuta provedenih u igri.

Minnesota je preuzela kontrolu rezultata tijekom treće četvrtine koju je dobila sa 31-23 i u posljednjih 12 minuta nije dopustila domaćem sastavu preokret.

Wolvese je do 17. pobjede u 36. ovosezonskom nastupu predvodio Karl-Anthony Towns sa 34 ubačaja, 18 skokova, 7 asistencija i 6 blokada, dok je veteran Dwyane Wade ušavši s klupe bio najefikasniji kod Heata sa 21 poenom.

Iako je u posljednjih pet utakmica Los Angeles Lakersa startao u petorci te prosječno postizao 13.2 koševa i 7.8 skokova, hrvatski centar Ivica Zubac u 121-114 domaćoj pobjedi protiv Sacramento Kingsa nije dobio niti sekunde jer se u sastav nakon ozljede vratio JaVale McGee. On je za 23 minute ubacio osam koševa uz 12 skokova, a Lakerse, koji su treću utakmicu zaredom igrali bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa, predvodio Kentavious Caldwell-Pope sa 26 pogodaka, a isti je učinak kod gostiju imao De'Aaron Fox.

Zanimljivo je bilo u Dallasu gdje su domaći Mavericksi sa 105-103 svladali Oklahoma City Thunder i to serijom 10-2 u posljednje dvije minute susreta. Ponovno je najefikasniji kod Mavsa bio mladi Slovenac Luka Dončić sa 25 ubačaja, dok je Paul George ubacio 36 poena za Thunder. Ipak, u posljednjoj akciji loptu je uzeo Russell Westbrook i promašio tricu te tako utakmicu okončao s devet koševa uz šut iz igre 4-22.

REZULTATI:

• Miami - Minnesota 104-113 - Dario Šarić je igrao za Minnesotu 18 minuta i postigao 13 koševa (šut za dva 2-7, trica 2-3, slobodna bacanja 3-3) uz 4 skoka, 1 asistenciju, 1 osvojenu loptu i 1 blokadu
  • LA Lakers - Sacramento 121-114 - Ivica Zubac nije ulazio u igru za LA Lakerse
  • Toronto - Chicago 95-89
  • Dallas - Oklahoma City 105-103
  • Portland - Philadelphia 129-95
  • Orlando - Detroit 109-107