SIXERSI NISU NA DNU

Šarićev potez utakmice u Kukočevom stilu za veliku pobjedu!

04.01.2017 u 10:41

Šibenčanin Dario Šarić dodao je u posljednjem napadu Philadelphia 76ers savršenu loptu za suigrača Roberta Covingtona koji je ubacio koš za pobjedu 93:91 nad Minnesota Timberwolvesima

Ovom pobjedom Philadelphia i službeno više nije najlošija u NBA ligi jer sada imaju omjer 9-24 (27.3%), a lošiji od njih su Brooklyn Netsi u kojima igra hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović s omjerom 8-25 (24,2%).

U pobjedi nad Timberwolvesima pred 17,124 navijača Dario Šarić je za 24 minute ubacio osam koševa, uz sedam skokova i jednu asistenciju. Onu koja je na koncu odlučila pobjednika i to u stilu Tonija Kukoča. Savršen tajming!

'Trebate imati hrabrosti kako bi uspješno izveli onakvo dodavanje', kazao je nakon utakmice trener Sixersa Brett Brown.

Dodajmo još kako je najbolji kod domaćih Sixersa bio centar Embiid sa 25 koševa i osam skokova, dok je najbolji kod gostiju bio dvostruki pobjednik u zakucavanjima Zach LaVine sa 28 koševa. Karl-Anthony Towns ubilježio je 23 koša, 15 skokova i 5 asistencija.

Dodajmo još kako je zbog ozljeda i bolesti igrača Miami došao u goste kod Phoenixa sa samo osam košarkaša i izgubio sa 90:99. Ekipu Phoenixa predvodio je Devin Booker sa 27 poena, Marquese Chriss ubacio je 18, Eric Bledsoe 17 koševa, dok je Dragan Bender za 15 minuta ostvario 2 koša, 2 skoka i 1 asistenciju.

Slovenac Goran Dragić sa 24 koša bio je najbolji u redovima Miamija.

12. L.A. Lakers 38 13 25
13. Minnesota 35 11 24