Sankcije za Pao: Minus bodovi, prazne tribine, stotine tisuća eura...

Neredi na utakmici Panathinaikosa i Olympiacosa

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Reuters

Reuters

Grčki nogometni klub Panathinaikos oštro je kažnjen zbog navijačkih nereda prošloga vikenda u vječitom derbiju protiv Olympiacosa.

Utakmica 25. kola grčke nogometne lige između Panathinaikosa i Olympiacosa je najprije prekinuta pri rezultatu 0:0, neposredno prije početka drugoga poluvremena. Prekid je trajao 45 minuta, a susret je nakon smirivanja situacije nastavljen.

Drugi i konačni prekid dogodio se u 83. minuti pri vodstvu gostiju 1:0. Navijači domaće momčadi sukobili su se više puta s policijom koja je morala upotrijebiti suzavac kako bi smirila gomilu.

Grčki nogometni savez (HFF) donio je odluku da se Panathinaikosu oduzmu tri boda ove sezone i dva na početku sljedeće, te da se utakmica registrira pobjedom gostiju 3:0.

Pored svega, Panathinaikos će sljedeće četiri utakmice morati igrati pred praznim tribinama, te će morati platiti četvrt milijuna eura kazne zbog spomenutih navijačkih nereda.