finale bacanja diska

Sandra Perković morala čestitati Kubankama, ali kući se vraća sa svjetskom broncom

04.10.2019 u 21:07

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković ovog je petka nastupala u finalu bacanja diska na svjetskom prvenstvu što se održava u Kataru. Perez je osvojila zlato, Caballero srebro a naša Sandra Perković broncu

Nakon odlično odrađenih kvalifikacija, u kojima je u prvoj seriji izborila nastup u finalu, Sandra Perković u borbi za odličja kao i tijekom cijele sezone, nije uspjela dohvatiti željenu dužinu, odnosno preslikala se situacija koju je doživljavala tijekom cijele sezone.

Perković je u kvalifikacijama odmah u prvom hicu prebacila normu, bacila je do 65,20, dok je najduži hitac imala Perez sa 67,78. Caballero je uzela drugo mjesto sa 65,86.

U prvoj seriji Sandra Perković bacila je na 66,72 metra, što joj je u tom trenutku donijelo drugo mjesto iza Yaime Perez (68,10 m).

U drugoj seriji Sandra je ostala i bez drugog mjesta jer uspješan je hitac izvela Denia Caballero, bacivši disk na 66,80 odnosno osam centimetara duže od naše atletičarke.

Nakon lošeg izbačaja u četvrtoj seriji, Sandra je namjerno prestupila, ali dogodila se promjena na vrhu jer Caballero je sada bacila disk na 68,44 što joj je u tom trenutku donijelo vodstvo.

U petoj seriji vidjeli smo još jedan tehnički loše izveden hitac Sandre, nakon kojeg je po drugi put izašla iz kruga.

Ali zato je Perez sjajno bacila disk, na 69,17 metara i opet je preskočila sunarodnjakinju na vrhu.

Nažalost, iako je evidentno u zadnjih hitac ušla punom snagom, u zadnjoj seriji disk je završio u zaštitinoj mreži.

Ni Caballero nije bila uspješna u zadnjoj seriji, pa je zlato osvojila Yaime Perez.

Sandra Perković na SP-u u Kataru Izvor: EPA / Autor: VALDRIN XHEMAJ

Ovo je četvrta medalja Sandre Perković na svjetskim prvenstvima za najbolju bacačicu diska u posljednjem desetljeću.

Svjetskom prvakinjom je bila u Moskvi 2013. i u Londonu 2017. godine, a u Pekingu 2015. osvojila srebro.

Sva odličja hrvatskih atletičarki i atletičara na svjetskim prvenstvima na otvorenom: