LALIGA

S novim trenerom Sevilla krenula pobjednički; Ivan Rakitić i ekipa slavili u gostima

01.04.2023 u 22:06

Prijeko potrebnu pobjedu ostvarila je Sevilla koja je slavila sa 2:0 na gostovanju u Cadizu u utakmici 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Novi trener na klupi Andalužana Jose Mendilibar, koji je zamijenio Argentinca Jorgea Sampaolija, nije mogao poželjeti bolji start na početku svog mandata.

Argentinac Lucas Ocampos je u 51. minuti doveo Sevillu u vodstvo, a konačnih 2:0 postavio je Marokanac Youssef En Nesyri u 74. minuti.

Ivan Rakitić je počeo utakmicu, a igrao je za Sevillu do 70. minute.

Ovom pobjedom je Sevilla došla do 31 boda i zasjela na 13. mjesto preskočivši Getafe koji je u subotu osvojio bod odigravši 0:0 na gostovanju u Bilbau. Cadiz je sa 28 bodova na 16. poziciji, samo dva boda iznad zone ispadanja.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Nogometaši Girone su kao domaćini svladali Espanyol sa 2:1 (0:0). Arnau Martinez je doveo Gironu u vodstvo u 53. minuti. Danski reprezentativac Martin Braithwaite je izjednačio u 74. minuti. Devetu pobjedu u sezoni Gironi je donio Urugvajac Christian Stuani u 88. minuti iz kaznenog udarca.