drugo kolo

Rukometna katastrofa BiH i Irfana Smajlagića na Euru, Nizozemci im očitali lekciju

13.01.2024 u 20:16

Odigrane su prve utakmice drugog kola Europskog prvenstva u rukometu u skupinama D, E i F

Rukometaši BiH su se u prvoj utakmici turnira dobro nosili sa Švedskom da bi pali zadnjih 15 minuta i upisali poraz 29:20, a već u drugom kolu su nestali s terena. Nizozemci su pretrčali ekipu Irfana Smajlagića 36:20 u skupini E. Od prvih minuta vidjelo se je gdje to vodi, a na poluvremenu je Nizozemska imala 17:7. U nastavku nije bilo popuštanja pa je BiH doživjela rukometnu katastrofu. Kod pobjednika Ten Velde devet i Baijens osam golova, a kod poraženih Davidović četiri.

Slovenija je u skupini D stigla do drugog trijumfa, naši susjedi nadigrali su Poljsku 32:25. Obrana Slovenaca bila je na visini zadatka, a u napadu su povukli Marguč (6), Kodrin (5) i Bombač (5).

U skupini F stopostotan je i dalje Portugal koji je svladao Češku 30:27. Iako rezultat sugerira ravnopravan susret, Portugalci su kontrolirali situaciju na terenu, a njihov protivnik je tek u završnici uljepšao poraz. Kod Portugalaca nezaustavljiv Martin Costa s 11 golova, a kod Čeha je Klima zabio osam.