crnom nizu nema kraja

Rukometaši Zagreba i dalje ne znaju za pobjedu u Ligi prvaka; jaki Veszprem nije imao milosti za hrvatskog predstavnika

Rukometaši PPD Zagreba u susretu su 13. kola skupine B Lige prvaka pretrpjeli i 13. poraz, kao domaćini su u dvorani Sutinska vrela izgubili od mađarskog Veszprema sa 28:35 (11:17)

Igrači hrvatskog prvaka su protiv mnogo jačeg suparnika iz Mađarske bili konkurentni tek prvih 15-ak minuta nakon kojih je rezultat bio 9:7 za Veszprem. No, tada je uslijedilo razdoblje od osam minuta bez postignutog pogotka domaćih što su gosti iskoristili za odvajanje na 13:7.

Slična situacija ponovila se i u nastavku, Zagreb je agresivnijom obranom i dobrom igrom u napadu smanjio na 27:23, no zatim je ponovno zapao u kreativnu krizu pa se Veszprem odvojio na 32:23.

Najefikasniji u sastavu PPD Zagreba bili su Filip Perić i Csaba Leimeter, dok su Andreas Nilsson i Kentin Mahe postigli po šest golova za Veszprem.

PPD Zagreb će posljednji nastup u skupini Lige prvaka imati za tjedan dana kada će gostovati u Kielu.

• +4
RK Zagreb - Veszprem, rukometna Liga prvaka, 2020/21. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Iako će natjecanje nastaviti na posljednjem mjestu u skupini, PPD Zagreb će igrati u osmini finala i to protiv pobjednika skupine A, a trenutačno vodeći u toj skupini je poljski sastav Kielce.

Veszprem je sa 19 bodova osigurao drugo mjesto u skupini.