novi posrtaj 'modrih'

Rudeš šokirao Dinamo i potpuno mu pokvario proslavu titule prvaka!

14.05.2018 u 19:50

U posljednjoj utakmici 35. kola HT Prve lige nogometaši Rudeša pobijedili su Dinamo zahvaljujući pogotku Andersona u završnici susreta, čime je produbljena kriza momčadi koja je dan prije stigla do titule prvaka zahvaljujući posrtajima Rijeke i Hajduka...

Dinamo je u Kranjčevićevoj proslavio ovog ponedjeljka naslov prvaka, ali svojom igrom na terenu ponovo nikog nije impresionirao. Jurčevićeva momčad po četvrti je put posrnula u posljednjih pet dvoboja HT Prve lige te samo zahvaljujući jednako neuvjerljivim nastupima Rijeke i Hajduka bez ikakvih briga čeka posljednje kolo i utakmicu s Interom u subotu.

• +5
HT Prva liga, 35. kolo: Rudeš - Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Bio je to dvoboj u kojem su protiv Rudeša 'modri' trebali popraviti dojam i pokazati da su ipak najbolja momčad u Hrvatskoj, no nisu u tome uspjeli. Po teškom terenu natopljenom kišom nogometaši Dinama imali su dominaciju u posjedu lopte, ali i mnogo problema s realizacijom. Već u 5. minuti nakon idealnog proigravanja Gojaka s lijeve strane Gavranović je promašio loptu u izglednoj situaciji i upropastio veliku priliku.

U prvom poluvremenu golu Čondrića najviše je prijetio Izet Hajrović, a najbliže pogotku bio je u 42. minuti kada je prizemno pucao, a golmanu Rudeša prošla je lopta preko ruke, no završila je ipak pokraj gola. Ante Ćorić također se našao u dvije izgledne situacije, ali domaća mreža ostala je mirovati.

Nakon odmora ništa se na terenu nije promijenilo u odnosu snaga, no Dinamove prijetnje bile su uglavnom jalove. Najaktivniji je i dalje bio Hajrović koji se isticao driblizima, udarcem iz kornera izravno po golu te jednim volejom, no sve je to bilo premalo da bi svladao Čondrića.

Rudeš - Dinamo 1:0 (Anderson 87) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Rudeš je u Kranjčevićevoj svladao Osijek, Rijeku i Hajduk, a kada je u 85. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Amer Gojak postalo je jasno da bi mogao pasti i Dinamo. To se i dogodilo dvije minute kasnije, kada je Emanuel Anderson udarcem u bliži kut svladao Zagorca i donio domaćinu veliko slavlje. Bio je to prvi udarac po golu Dinama i završio je u mreži.

Rudeš je ovom pobjedom učvrstio osmo mjesto na ljestvici, a zbog novog neuspjeha pritisak na Nikolu Jurčevića raste. Bit će mu jako teško izgurati ovu sezonu do kraja, posebno kada znamo da ona završava finalom Kupa protiv Hajduka, 23. svibnja u Vinkovcima...

Rudeš - Dinamo, izjave trenera Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

HT Prva liga, 35. kolo:

Rudeš – Dinamo 1:0 (Anderson 87)

Rudeš - Dinamo 1:0 (35. kolo 2017./18., 14.5.), sažetak Izvor: Screenshot / Autor: Youtube