ht prva liga

Hajduk i Osijek remijem na Poljudu osigurali Dinamu naslov prvaka

13.05.2018 u 22:03

U susretu 35. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Hajduk i Osijek na Poljudu su odigrali 1:1...

Dobru su utakmicu odigrali Hajduk i Osijek, uostalom kao i sva četiri ovosezonska međusobna susreta. U prvenstvu tako Hajduk nije uspio pobijediti Osijek, ostaje im kao utjeha samo slavlje u Kupu.

No, nakon nedjeljnog susreta niti jedna momčad nema razloga za zadovoljstvo jer je remi 1:1 (nakon kiksa Rijeke u Vinkovcima) odgovarao jedino Dinamu koji je ovime potvrdio naslov prvaka!

U prvih 45 minuta na Poljudu se igralo otvoreno, bilo je prilika na obje strane, 'bili' su prijetili preko Radoševića, Hamze, Gyurcsa i Futacsa, dok su gosti bili opasni preko Hajradinovića, Bočkaja, Mioča i Marića.

• +9
Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, HNK Hajduk - NK Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

I kad se činilo da će se na odmor otići bez golova, Gyurcso je u 41. minuti proigrao Futacsa koji puca s ruba šesnaesterca. Udarac Mađara 'zapeo' je na gredi, ali Tudor je pratio akciju te odbijenu loptu glavom pospremio u gol Osijeka za vodstvo 'bilih' 1:0.

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

U nastavku je Osijek krenuo puno ofenzivnije, Hajdukov golman Letica imao je puno posla, skinuo je i nekoliko 'zicera', no u 57. minuti je kapitulirao. Za 1:1 zabio je Marić nakon sjajnog ubačaja Bočkaja.

Do kraja utakmice nizale su se prilike na obje strane, u sudačkoj nadoknadi nizali su se korneri i poluprilike, a i nogometašima su popustili živci. Lopez i Barać odlučili su se obračunati, obojica su dobili žute kartone, ali Barać je morao napustiti teren jer mu je to bio drugi žuti... No, rezultat se nije mijenjao.

Bez obzira na utakmice do kraja sezone Dinamo je osigurao 19. titulu, a u ponedjeljak će protiv Rudeša igrati za prestiž. Dinamo vodi na ljestvici sa 70 bodova, Rijeka je druga s tri boda manje i lošijim međusobnim skorom, dok Hajduk ima četiri boda zaostatka. Do kraja sezone Dinamo ima još dvije utakmice, a Rijeka i Hajduk po jednu.

Cibalia-Rijeka0:0
Hajduk-Osijek1:1
Inter Zaprešić-Lokomotiva21:00