'mršava' nula

Rijeka se neočekivanim kiksom kod posljednje Cibalije oprostila od titule

13.05.2018 u 19:43

U prvoj utakmici 35. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je u gostima kod Cibalije odigrala 0:0 i tako sama sebe definitivno izbacila iz utrke za naslov prvaka...

Rijeka se u Vinkovcima od prve minute nametnula, aktualni je prvak dominirao protiv Cibalije, u prvih 45 minuta utakmice gosti s Rujevice imali su nevjerojatnih 79 posjeda lopte!

No, domaćin se sjajno branio iako je Rijeka prijetila preko Puljića i Pavičića, a u 24. minuti Kvržić je svladao Cibalijinog golmana Brkića ali je lopta 'zapela' na vratnici.

Vinkovčani praktički nisu ni razmišljali o napadu, odigrali su čisti bunker, a pomoglo je malo i vrijeme jer kiša i natopljeni teren definitivno su više ometali Riječane koji su bez prestanka napadali. Na kraju je golman domaćih Brkić bio istinski junak utakmice. Skinuo je sve pokušaje Riječana, sačuvao svoju mrežu i ostavio svoju momčad u igri za ostanak u ligi!

• +13
Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, HNK Cibalia - NK Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Cibalija je u 88. minuti ostala s desetoricom na travnjaku, Tomašević je zaustavio Čolaka, a sudac Marić opravdano ga je poslao u svlačionicu. I u toj samoj završnici Cibalija je imala priliku za potpunu senzaciju, Ikić se našao pred riječkim golom, a Sluga je njegov udarac uspio odbiti u korner.

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

Inter Zaprešić-Lokomotiva21:00
Cibalia-Rijeka0:0
Hajduk-Osijek19:00