(ne)pravda na poljudu

Rijeka do boda protiv Hajduka stigla iz nepostojećeg penala

29.10.2018 u 20:38

Jadranski derbi odnosno dvoboj Hajduka i Rijeke, koji je igran u nedjelju pred praznim tribinama poljudskog stadiona, završio je bez pobjednika 1:1

U teškim vremenskim uvjetima, po jakoj kiši i jugu, ali i bez nogometne kulise, Hajduk i Rijeka podijeli su po bod.

Domaćini su poveli u 28. minuti nakon što je Said realizirao udarac s bijele točke. A kaznenom udarcu prethodilo je igranje rukom Zute u dvoboju s Jradijem.

Hajduk – Rijeka 1:0, Said 28’ (11m) Izvor: Društvene mreže

U emisiji Stadion spornu je situaciju, u rubrici 'Oko sokolovo' komentirao bivši nogometni sudac Marijo Strahonja.

On je objasnio kako Zutina ruka nije bila u prirodnom položaju te da je povećala obujam tijela te da je sudac Pejin opravdano pokazao na bijelu točku.

Pogodaj za Rijeku postignut je u 50. minuti, a i ovog je puta u središtu pozornosti Zuta. Naime, igarč Rijeke utrčao je u 16-erac Hajduka, naletio je na Tudora, a sudac je procijenio da je igrač Hajduka prekršajem zaustavio Zutu. Poentirao je Gorgon.

Hajduk – Rijeka 1:1, Gorgon 50’ (11m) Izvor: Društvene mreže

No, Strahonja objašnjava drugačije.

'Zuta nije kontrolirao loptu, a usred inercije dogodio se sudar. Apsolutno nema govora o prekršaju'.

• +12
Hajduk - Rijeka, 12. kolo HT Prve lige, 2018/19. Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic / CROPIX

Strahonja je komentirao i situaciju s utakmice Slaven Belupo - Dinamo, kada su domaćini u 17. mintui tražili penal, zbog starta Moharramija nad Bongonguijem.

No, Strahonja je dao za pravo sucu Bebeku jer kaže da Moharrami 'povlačio nogu unazad i da nije bilo intenziteta za prekšaj'.