KONFERENCIJSKA LIGA

Rijeka bliža Kosovu nego Gibraltaru

13.07.2023 u 23:54

Nogometaši kosovskog prvoligaša Dukagjinija svladali su Europu iz Gibraltara s 2-1 u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, odigranoj u četvrtak u Prištini

Tako su se približili plasmanu u drugo kolo u kojem Rijeka čeka pobjednika ovog para.

Bujar Shabani je u 30. minuti postigao vodeći pogodak za domaću momčad. Gosti su uspjeli izjednačiti u šestoj minuti sučevog dodatka u prvom poluvremenu. Sve do šeste minute dodatka na kraju utakmice rezultat se nije mijenjao, a onda je Iljasa Zulfiji donio minimalnu prednost Dukagjiniju za uzvrat koji je na rasporedu u četvrtak, 20. srpnja.

Momčad koja će tada izboriti nastup u drugom kvalifikacijskom kolu, 27. srpnja će gostovati u Rijeci. Uzvratne utakmice drugog kola su na rasporedu 3. kolovoza.

Osim Rijeke, u drugom kolu će se u kvalifikacije uključiti i Osijek koji je za suparnika dobio mađarski ZTE. Prva utakmica je u Osijeku.

Treći hrvatski predstavnik u ovom natjecanju je splitski Hajduk, koji se uključuje u trećem kolu kvalifikacija. Ždrijeb parova trećeg kola bit će održan 24. srpnja.