REZULTATI I LJESTVICE

Riera utišao Turke, Ircima bod u Italiji

  • Autor: Hina
  • Zadnja izmjena 01.04.2009 23:22
  • Objavljeno 01.04.2009 u 23:03
Albert Riera

Albert Riera

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Tijekom večeri odigrane su 23 utakmice europskog djela kvalifikacija, a najuvjeljiviji bili su Poljaci. U susjedskom derbiju slavila je Slovačka, dok je Irska u završnici izvukla bod u Italiji. Španjolci i Francuzi izvukli su pobjede u završnicama susreta

SKUPINA 6:

ALMATY: Kazahstan - Bjelorusija 1-5 (Renat Abdulin 10 / Aleksandr Hleb 48, Timofej Kalačev 53, 63, Ihar Stasevič 57, Vitalij Rodionov 88)
ANDORRA LA VELLA: Andora - HRVATSKA 0-2 (IVAN KLASNIĆ 15, EDUARDO 35)
LONDON: Engleska - Ukrajina 2-1 (Peter Crouch 29, John Terry 85 / Andrij Ševčenko 74)

Engleska 5 5 0 0 16 4 15
HRVATSKA 5 3 1 1 10 4 10
Ukrajina 4 2 1 1 5 3 7
Bjelorusija 4 2 0 2 9 6 6
Kazahstan 5 1 0 4 6 16 3
Andora 5 0 0 5 1 14 0

SKUPINA 1:

BUDIMPEŠTA: Mađarska - Malta 3-0 (Tamas Hajnal 6, Zoltan Gera 80, Roland Juhasz 90+3)
KOPENHAGEN: Danska - Albanija 3-0 (Leon Andreasen 31, Soren Larsen 37, Christian Poulsen 80)

Danska 5 4 1 0 12 2 13
Mađarska 6 4 1 1 8 2 13
Portugal 5 1 3 1 6 3 6
Švedska 4 1 3 0 2 1 6
Albanija 7 1 3 3 3 6 6
Malta 7 0 1 6 0 17 1

SKUPINA 2:

RIGA: Latvija - Luksemburg 2-0 (Jurijs Zigajevs 44, Maris Verpakovskis 75)
ŽENEVA: Švicarska - Moldavija 2-0 (Blaise Nkufo 20, Alex Frei 53)
HERAKLION: Grčka - Izrael 2-1 (Dimitris Salpigidis 32, Giorgos Samaras 67-11m / Elyaniv Barda 59)

Grčka 6 4 1 1 12 4 13
Švicarska 6 4 1 1 11 6 13
Latvija 6 3 1 2 10 6 10
Izrael 6 2 3 1 10 8 9
Luksemburg 6 1 1 4 3 13 4
Moldavija 6 0 1 5 2 11 1

SKUPINA 3:

PRAG: Češka - Slovačka 1-2 (Martin Škrtel 30-ag / Stanislav Šestak 24, Erik Jendrišek 83)
KIELCE: Poljska - San Marino 10-0 (Rafal Boguski 1, 27, Ebi Smolarek 18, 60, 71, 81, Robert Lewandowski 43, Ireneusz Jelen 51, Mariusz Lewandowski 62, Marek Saganowski 88)
BELFAST: Sjeverna Irska - Slovenija 1-0 (Warren Feeney 73)

Sjeverna Irska 7 4 1 2 12 6 13
Slovačka 5 4 0 1 10 6 12
Poljska 6 3 1 2 18 7 10
Češka 6 2 2 2 6 4 8
Slovenija 6 2 2 2 5 4 8
San Marino 6 0 0 6 1 25 0

SKUPINA 4:

VADUZ: Liechtenstein - Rusija 0-1 (Konstantin Zirjanov 38)
CARDIFF: Wales - Njemačka 0-2 (Michael Ballack 11, Ashley Williams 48-ag)

Njemačka 6 5 1 0 18 4 16
Rusija 5 4 0 1 9 3 12
Finska 4 2 1 1 6 6 7
Wales 6 2 0 4 4 7 6
Azerbejdžan 4 0 1 3 0 4 1
Liechtenstein 5 0 1 4 0 13 1

SKUPINA 5:

TALLINN: Estonija - Armenija 1-0 (Sander Puri 83)
ISTANBUL: Turska - Španjolska 1-2 (Semih Senturk 26 / Xabi Alonso 63-11m, Albert Riera 90+2)
ZENICA: Bosna i Hercegovina - Belgija 2-1 (Edin Džeko 12, 14 / Gill Swerts 88)

Španjolska 6 6 0 0 13 2 18
Bosna i Hercegovina 6 4 0 2 18 7 12
Turska 6 2 2 2 6 5 8
Belgija 6 2 1 3 10 11 7
Estonija 6 1 2 3 5 15 5
Armenija 6 0 1 5 3 15 1

SKUPINA 7:

KLAGENFURT: Austrija - Rumunjska 2-1 (Erwin Hoffer 26, 44 / Cristian Tanase 26)
PARIZ: Francuska - Litva 1-0 (Franck Ribery 75)

Srbija 5 4 0 1 12 5 12
Francuska 5 2 1 1 7 6 10
Litva 6 3 0 3 6 5 9
Austrija 5 2 1 2 7 8 7
Rumunjska 5 1 1 3 6 10 4
Farski Otoci 4 0 1 3 1 5 1

SKUPINA 8:

SOFIJA: Bugarska - Cipar 2-0 (Ivelin Popov 8, Dimitar Makriev 90+4)
TBILISI: Gruzija - Crna Gora 0-0
BARI: Italija - Irska 1-1 (Vincenzo Iaquinta 11 / Robbie Keane 89)

Italija 6 4 2 0 9 3 14
Irska 6 3 3 0 7 4 12
Bugarska 5 1 4 0 5 3 7
Cipar 5 1 1 3 4 7 4
Crna Gora 5 0 3 2 3 6 3
Gruzija 7 0 3 4 4 9 3

SKUPINA 9:

AMSTERDAM: Nizozemska - Makedonija 4-0 (Dirk Kuyt 15, 41, Klaas Jan Huntelaar 25, Rafael van der Vaart 87)
GLASGOW: Škotska - Island 2-1 (Ross McCormack 39, Steven Fletcher 65 / Indridi Sigurdsson 54)

Nizozemska 5 5 0 0 12 1 15
Škotska 5 2 1 2 4 6 7
Island 5 1 1 3 5 8 4
Makedonija 4 1 0 3 2 7 3
Norveška 3 0 2 1 2 3 2

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi