REMI FLAMENGA

Rekord efikasnog golmana, Eduardo nemoćno gledao

25.09.2014 u 17:40

U susretu 24. kola brazilskog nogometnog prvenstva Flamengo je na gostovanju odigrao 2:2 protiv Sao Paula, a bivši hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva je propustio dvoboj zbog ozljede.

Sao Paulo je poveo golom vratara Rogeria Cenija u 18. minuti iz jedanaesterca. Bio je to 120. pogodak u 22-godišnjoj karijeri 41-godišnjeg vratara. Gosti su potom okrenuli rezultat golovima Evertona (35) i Alecsandra (87). Ipak, u sudačkoj nadoknadi je Luis Fabiano donio bod domaćinu i to s igračem manje nakon što je u 74. minuti isključen Michel Bastos.

Zanimljivo, Ceni je u 48. minuti imao priliku zabiti i drugi gol, no promašio je kazneni udarac.

Eduardo nije nastupio za Flamengo jer se u nedavnom susretu protiv Fluminensea ozlijedio. Eduardo je u susretu koji je završio 1-1 u 27. minuti zabio prvi gol na utakmicu, a u 38. minuti je napustio teren zbog ozljede.

Na ljestvici vodi Cruzeiro sa 52 boda ispred Internacionala (44) i Sao Paula (43). Flamengo je deseti sa 31 bodom.