EUROPSKE LIGE

Rebić strijelac u velikom trijumfu Eintrachta; europski rekord PSG-a; petarda Napolija

02.11.2018 u 22:41

Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Rebić bio je strijelac za Eintracht iz Frankfurta koji je u prvom susretu 10. kola njemačkog prvenstva kao gost svladao Stuttgart sa 3:0 (2:0)

Rebić je postigao drugi gol na utakmici u 32. minuti kada je neometan glavom s pet metara realizirao centaršut Jovića. Bio je to četvrti Rebićev gol u prvenstvu ove sezone.

Prvi gol postigao je Haller u 11. minuti, a konačni rezultat postavio je Mueller u 89.

Rebić je igrao do 79. minute za Eintracht koji je sada treći sa 17 bodova, dok je Stuttgart posljednji s pet bodova.

Na vrhu je Borussia iz Dortmunda sa 21 bodom, dva više od drugog Bayerna.

U prvoj utakmici 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je na svom San Paolu svladao Empoli sa 5:1 (2:0), a hrvatski reprezentativni veznjak Marko Rog igrao je za Napoli do 63. minute.

Napoli je poveo 2:0 u prvom poluvremenu golovima Insignea (9) i Mertensa (38), gostima je nadu nakratko vratio Caputo (58), ali su Mertens (64, 90+3) s još dva i Milik (90) s jednim golom potvrdili pobjedu favorita.

Drugi napoli sada ima 25 bodova, tri manje uz utakmicu više od vodećeg Juventusa, a tri više uz također utakmicu više od trećeg Intera, dok je Empoli 18. sa šest bodova, bod manje ima 19. Frosinone, dok je posljednji Chievo još u bodovnom minusu.

• +5
Seria A, Juventus - Napoli Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Nogometaši Paris SG-a u susretu su 12. kola francuskog prvenstva ostvarili i 12. pobjedu čime su postavili novi europski rekord po broju pobjeda na ulasku u sezonu svladavši na svom Parku prinčeva drugoplasirani Lille sa 2:1 (0:0).

Strijelci za Parižane bili su Mbappe (70) i Neymar (84), dok je na konačnih 2-1 smanjio Pepe (90+3-11m).

PSG je 12. pobjedom zaredom srušio rekord Tottenham Hotspura iz sezone 1960/61. koji je u englesku ligu krenuo sa 11 pobjeda.

PSG sada ima 36 bodova, 11 više od drugog Lillea.

• +5
Francuska liga, Nimes - PSG Izvor: Pixsell / Autor: EXPA/PIXSELL

Suparnik zagrebačkog Dinama u skupini D Europske lige Fenerbahce u velikom je derbiju 11. kola turskog prvenstva osvojio bod na gostovanju kod Galatasaraya odigravši 2:2.

Galatasaray je poveo 2:0 golovima Donka (31) i Linnesa (49), ali Fenerbahce, kojega je s klupe vodio v.d. trenera Onur Basar, se uspio spasiti poraza preko Valbuene (66-11m) i Jailsona (72).

Fenerbahce je i dalje pri dnu ljestvice, 15. sa 10 bodova, no ovim je remijem spriječio Galatasaray da zasjedne na vrh. Galatasaray je sada drugi sa 20 bodova, jednim manje uz utakmicu više od vodećeg Istanbul BB-a.

Nakon tri odigrana kola u skupini D Europske lige Dinamo je vodeći s devet bodova, a drugi Fenerbahce ima četiri. U skupini su još Spartak iz Trnave s tri i Anderlecht s jednim bodom.

Dinamo će gostovati kod Fenerbahcea u 5. kolu 29. studenoga.