ODUŠEVLJENJE U MADRIDU

Realov trener govorio o čaroliji stadiona i kluba, posebnoj noći, a evo što je odgovorio kada je stiglo pitanje o Luki Modriću!

10.03.2022 u 08:17

Nogometaši madridskog Reala plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju osmine finala na svom Santiago Bernabeuu svladali Paris SG 3:1 te tako nadoknadili poraz 0:1 iz prve utakmice, a trener Kraljeva Carlo Ancelotti poslije utakmice govorio je o svojim veteranima Karimu Benzemi i Luki Modriću

Podsjećamo, kao i u prvom susretu na Parku prinčeva, Parižane je u vodstvo doveo Kylian Mbappe (39), no u nastavku su Madrižani ostvarili veliki preokret s tri gola Karima Benzeme (61, 76, 78).

'Kako da ovo objasnimo? Dobro, morali smo naporno raditi, ali smo izdržali. U prvom poluvremenu bilo je teško vratiti loptu, pokušali smo ih pritisnuti, a dobar presing Karima dao nam je priliku da zabijemo prvi gol. Tada se pojavila čarolija ovog stadiona i ovih navijača i to nam je dalo energiju i omogućilo nam da dokrajčimo protivnika, jer je u posljednjih 30 minuta na travnjaku bila samo jedna momčad', rekao je Ancelotti i dodao:

'Očigledno, svi smo oduševljeni. U ovom trenutku nemam puno riječi, radije ne pričam o igri nakon utakmica. Mislim da smo igrali dobro. Mislim da će navijači biti jako sretni i to je najvažnije.'

Povukli su najiskusniji, Luka Modrić i trostruki strijelac Karim Benzema…

'Da, svakim danom postaju sve bolji. Ja sam dovoljno sretan što oni igraju za ovaj klub. Karim se ozlijedio i mučili smo se, ali sada se vratio. A Luka je i dalje nenadmašan u svakoj utakmici. Radi fantastičan posao gdje god igra, lijevo, ponekad desno, njegov doprinos je iznimno vrijedan.'

• +25
Real Madrid - PSG, Liga prvaka, 9.3.2022. Izvor: EPA / Autor: Juanjo Martin

Tko su kandidati za naslov?

'Kao što sam rekao odmah na početku natjecanja, ako smo u dobroj formi, možemo igrati protiv bilo koje momčadi. Nakon prve utakmice izgledalo je kao da nemamo velike šanse za prolazak jer smo igrali jako loše, a PSG je izgledao dobro. Stvari su se promijenile jer smo u ovoj utakmici igrali puno bolje i pokazali pravi karakter. Sreća, naravno, ima svoju ulogu. Imali smo sreće s prvim golom, ali mislim da smo je zaslužili.'

I još malo o velikom preokretu…

'To je čarolija stadiona koji ima tako fantastičnu povijest, kluba koji ima fantastičnu povijest. To je posebna noć, zaista spektakularna. Sudjelovao sam u puno utakmica u ovom natjecanju kao trener i doživjeti noć kao što je ova je prilično posebno. Nadam se da će ovo postati nezaboravna noć jer bi to značilo da smo imali dobru sezonu u Ligi prvaka', zaključio je Ancelotti.