košarkaška euroliga

Real u gostima razbio Efes 23 razlike, Mario Hezonja zabio 14 koševa

12.10.2023 u 22:25

Košarkaši madridskog Reala ostvarili su uvjerljivu gostujuću pobjedu u drugom kolu nove sezone Eurolige, u Istanbulu su svladali Anadolu Efes čak 103-80.

Anadolu Efes uspio je držati korak s Madriđanima tek tijekom prve četvrtine koja je završila 26:24 za Real. No, naknadno je Real ubacio u brzinu više, na poluvremenu su gosti vodili 55:41, a tijekom treće dionice Real je otišao na 20 koševa razlike i više čime je dvoboj bio riješen.

Real su do pobjede vodili Guerschon Yabusele i Fabien Causer. Prvi je ubacio 22 koša uz osam skokova i četiri asistencije, dok je potonji dao 18 koševa uz 4-7 za tricu.

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja za Real je odigrao 23 minute. Ubacio je 14 koševa, a tome je dodao osam skokova. Za dva je gađao 3-7, za tri 2-5, uz 2-2 s linije slobodnih bacanja.

Za Anadolu Efes je hrvatski centar Ante Žižić odigrao 23 minute te je postigao devet koševa uz sedam skokova. Za dva je gađao 4-8 uz 1-3 s linije slobodnih bacanja.