OPET UTEKLI

Real spašavao bod, sjajni Neymar u ulozi Messija

14.12.2013 u 23:43

Teško ali zasluženo slavili su nogometaši Barcelone protiv Villarreala 2-1 na svom stadionu Camp Nou u ogledu 16. kola španjolskog prvenstva te tako povećao bodovnu prednost u odnosu na Real koji je odigrao 2:2 kod Osasune

U srijedu je Neymar zabio hat-trick Celticu, a protiv opasnog Villarreala je umalo ponovio isti golgeterski učinak tri dana kasnije. Zabio je oba gola za Barçu u pobjedi 2:1, a imao je šanse zabiti i treći gol. Prvi je Neymar postigao u 30. minuti iz kaznenog udarca. Barcelona je zabila gol na svom terenu u 41. uzastopnoj prvenstvenoj utakmici, što je rekord La Lige. Villarreal je stigao do izjednačenja u 48. minuti. S glavom je mrežu domaćina zatresao Mateo Musacchio.

Snimka dobre utakmice s Neymarom u naslovnoj ulozi

Barcelona je nakon toga još žustrije i žešće napadala gol 'žute podmornice'. Inicijativa se domaćinu isplatila u 68. minuti, kada je Neymar zabio iz neposredne blizine gostujućeg gola na dodavanje Alexisa Sancheza. Barcelona na vrhu ljestvice sada ima tri boda više od Atletica koji ima susret manje, te pet bodova više od Real Madrida koji je odigrao 2:2 protiv Osasune. No, ako netko može žaliti za rezultatom, onda je to samo Osasuna, koja je dvama golovima Oriola Riere u 16. i 39. minuti povela s 2-0, a kapetan gostiju Sergio Ramos je u 44. minuti dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. Riera je oba gola postigao s glavom, te je postao prvi igrač koji je u prvenstvu na istoj utakmici zabio Real Madridu dva pogotka s glavom, nakon što je to učinio Juanma u dresu Deportiva 2005. godine.

Sergio Ramos je, pak, onaj drugi žuti karton dobio jer je u žaru borbe bez lopte udario laktom Roberta Torresa. Ramos je očito bio uvjeren da nije zaslužio taj karton, odnosno da nije namjerno udario suparničkog igrača, pa je sucu sarkastično zapljeskao nakon što ga je ovaj isključio. Ovo je Ramosu već 18. crveni karton u dresu Real Madrida u karijeri, po čemu je neslavni klupski rekorder.

real je bio 'u rupi', a na kraju je mogao i pobijediti

Odmah nakon njegovog isključenja, Isco je lijepim pogotkom iz daljine smanjio rezultat na 2-1. Do izjednačujućeg pogotka gosti su stigli u 80. minuti, kada je nakon dobrog ubačaja Isca glavom zabio Pepe. Minutu prije toga zbog drugog žutog kartona je iz igre morao Osasunin veznjak Francisco Silva. Luka Modrić za goste je igrao do 65. minute. U 18. minuti driblingom se u suparničkom kaznenom prostoru oslobodio Arribasa koji ga je zaustavio prekršajem. Sudac nije pokazao na bijelu točku, što je izazvalo žestoke proteste Realovih nogometaša.

Cristiano Ronaldo odigrao je u Pamploni 150. ligašku utakmicu za Real Madrid. U ovoj utakmici nije bio strijelac, ali je u tih 150 dvoboja postigao 163 gola protiv 27 momčadi.